| anonim_4396 a întrebat:

M-am despărțit de o fată (poveste lungă) [mint, s+a mutat în altă țară] și zice să rămânem prieteni. Ce să-i zic? Dați-mi argumente să rămânem și dezargumenge (dacă așa se zie)

Răspuns Câştigător
| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai te ai despartit deoarece ea s a mutat in alta tara. Pai na nu prea ai de ce sa fii suparat. S a mutat nu poti prea face nimic. Shit happens. Eu zic sa ramaneti prieteni nici nu stii cand o sa te reintalnesti cu ea. Poate o sa iasa ceva mai tarziu daca acum nu se poate.

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ce dilema mai ai si tu.
Ramani prieten, ce te costa? O convorbire din cand in cand pe facebook sau mess si o ieseala cand vine in tara?
Si, de ce nu ai ramane amic cu ea? Ce dezavantaje ai avea?
Si "dezargument" nu este un cuvant.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Ti-as da funda pentru faza cu "dezargument". laughing

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

N-ai avut ce face, imi pare rau pentru situatia voastra dar daca o iubesti cu adevarat n-o face sa sufere

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Imi pare rau ca iti spun, dar relatiile la distanta nu prea merg sad Ca in proverbul ala : ''Ochii care nu se vad se uita'' Puteti ramane prieteni, iar daca destinul va vrea impreuna, vet fi impreuna. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Deci. Nu ai înțeles. laughing Eu m-am despărțit de ea, am ținut mult la ea, am iubit-o dar a trecut. Acum vreau de la voi motive De ce și De ce nu să rămân prieten cu ea.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ramai, prieten cu ea, de ce nu, pana la urma daca nu mai sunteti iubiti, nu este obligatoriu sa va respingeti reciproc. E bine sa lasi loc de Buna ziua happy Bafta!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai nu cred ca ai de ce sa nu ramaneti prieteni. Mai ales daca s au intamplat multe intre voi. E pacat sa nu lasi loc de buna ziua.

| anonim_4396 explică (pentru Sfatosul2012):

Eu am o gândire mai ciudată... Și zic. De ce să rămânem prieteni? Are o grămadă, la ce mai ajută 1 singur? Și deja mi se pare că are tupeu să-mi zică să rãmânem prieteni fix când ne-am certat, dar în același timp nu pot zice nici nu pentru că. Nu știu. Nu pot, m-aș simție ca cel mai mare nemernic + că am așa un sentiment. Nu milă, că deja sună cam dur. Nu știu.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai te ai despartit deoarece ea s a mutat in alta tara. Pai na nu prea ai de ce sa fii suparat. S a mutat nu poti prea face nimic. Shit happens. Eu zic sa ramaneti prieteni nici nu stii cand o sa te reintalnesti cu ea. Poate o sa iasa ceva mai tarziu daca acum nu se poate.