| bibi_9393 a întrebat:

M-am despartit de curand de fostul meu prieten si mi se intampla ceva ciudat! Fara sa ma gandesc la el, mergand pe strada, farmacie, sau la o simpla plimbare in parc se gaseste cineva sa ii pronunte numele! Sau sunt preocupata de alte lucruri, cu capul in alta parte; Am alte prioritati in acea zi dar ma trezesc ca la semafor pe verde, eu traversez si el asteapta la stop cu masina; Sau ii vad masina pe aceeasi strada pe unde merg si eu fara sa ma gandesc ca este acolo! Ce sa mai cred? Sunt obsedata, sufar sau raman la concluzia castraight facenimic nu e intamplator!|

Răspuns Câştigător
| deiutza_9183 a răspuns:

Pai sincera sa fiu si eu sunat in aproape aceiasi situatie ca tine peste tot dau de el si numele lui dar nu stiu ce sa zic sigur inca mai ti la el si in viata asta orice lucru se intampla dintr-o cauza si daca toate astea se intampla nu poti scapa...

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca nu poti sa ti-l scoti din minte si faptul ca stati in aceeasi localitate va da ocazia de-a va intalni mai mereu, inca tii la el si nu concepi ca aceasta despartire este de actualitate.Iti doresc mult noroc si tot ceea ce iti doresti.

| Linda a răspuns:

Uneori sunt concursuri din astea de evenimente, dar eu nu m-as lua dupa ele. Si cred ca e important sa ai relatii bune cu parinti, prietene, colegi, ca daca relatia cu prietenul se termina, sa nu se termine si lumea asta. Poti sa devii mai apropiata de Dumnezeu dupa o chestie de acest gen. Parerea mea este daca o fata nu reuseste sa fie fericita fara sa aiba prieten, nu va stii sa fie fericita nici cand va fi casatorita. Asadar, daca reusesti sa fii fericita, echilibrata fara a fi cu cineva, e un lucru super important, te va ajuta oricand in viata. Nu e bine sa fim o piatra de moara la gatul nimanui.

| madonica a răspuns:

Este normalsa va intilniti la tot pasul caci probabil stati in acel oras amandoi.Nu trebuie sa iti faci iluzii sa false sperante, cine stie daca te mai iubeste.Mai fetelor fiti un pic mai rezervate atunci cand baietii vor sa le faceti, aduceti ceva.lasatii sa se roage de voi si nu ii mai faceti toate placerile. Tu acum stai si te gandesti:poate asa vrea D-zeu sa ne vedem intamplator pe strada si ca sa ajungi la concluzia ca nimic nu e intamplator. Fata daca iti este destinat tie lasa viata sa curga asa cum vrea lasa timpul sa treaca si atunci nu mai trai in telenovele, tu crezi ca daca te intalnesti intamplator cu el -gata iti este sortitul; cine stie ce este in capul lui, la asta nu te ai gandit; ei sunt ca serpii cand deschid gura scuipa venin.Pwp

| bibi_9393 explică:

Ok, mersi de raspunsuri! Evident ca este normal sa ne intalnim deoarece stam in acelasi oras dar oare e asa de normal ca la fiecare pas sa aud numele lui? sau sa merg la un suc cu fetele intr-o zi faina, fara niciun gand referitor la el... si sa aud o tipa sau un tip pe care nu ii cunosc, specific...pronuntandu-i numele? de ce nu ii alt nume? prea complicat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibi ai dat-on paranormal fata, si nu e normal.ai pus capat relatiei? pa si pussy. da tu nu prea ai pus. poate nici el. cine stie? e placut cand suferiti? datii inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai tii la el, asta e clar, poate va veti impaca, nu se stie niciodata.
apropo, si eu cred ca nimic nu este intamplatorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ ca au trecut 2 luni de cand ai postat asta. ma intreb ti se mai intampla si acum coincidentele astea?

| crissa_4578 a răspuns:

Eu m-am despartit de prietenul meu in seara asta.st la pamant.nu stiu ce o sa ma fac fara el...