| xDrizzy a întrebat:

Cred ca am o problema. Cel putin asa mi-au zis persoanele cu care am discutat despre asta; de o luna jumate sau mai mult, am niste ganduri in cap. nu stiu cum sa va spun. poate cel mai potrivit cuvant ar fi "sinucigase", de ex: cand traversez strada sau merg pur si simplu pe strada, imi doresc mereu sa ma calce o masina. Sau imi doresc mereu sa ma imbolnavesc foarte rau: sa fiu in coma, sa am cancer etc., sau imi mai doresc sa sufar, sa se comporte toti rau cu mine etc. Uneori ma mai taiam pe maini. nu foarte adanc. si imi placea, adica imi dadea acea stare de bine ca si cum as fi fost drogata. Si toate astea nu mi le doresc din cauza ca am probleme in familie sau sunt deprimata sau eu stiu. Nu. Eu am impresia ca viata mea este prea simpla, prea frumoasa, si.as vrea sa simt chestii noi pe care nu le.am mai simtit de mult.

As vrea o parere de.a voastra in legatura cu acest lucru.

Ps: Am 16 ani si sunt fata.winking

Răspuns Câştigător
| Otils a răspuns:

Iesi cu prietenii eu consider ca ai intrat intr-o depresie sau singuratate si crezi ca nimeni nu tine la tine astfel vrei sa atragi cumva atentia.E normal la 16 ani parerea mea. Cred ca ai trecut prin ceva neplacut acum putin timp si incerci sa treci peste.Nu uita la 16 ani viata abia incepe ar fi mare pacat sa incerci sa ii pui capat. Vorbeste cu parintii tai ai incredere chiar daca te cearta la inceput sunt singurele persoane din lume care si-ar da viata pentru tine.:*

6 răspunsuri:
| AnTiBioTic a răspuns:

Schimbati anturajul si daca nici asa nu merge vorbeste cu un preot sau un psihologhappy

| xDrizzy explică (pentru AnTiBioTic):

De fapt. eu si "preotii" nu prea ne intelegem bine. Nu cred in "dumnezeu" si nu merg nici la biserica. Dar cred ca o sa vorbesc cu un psiholog. mersi :*

| ceaiuldetei a răspuns:

Mare grijă cu ce îți dorești, că s-ar putea să ți se întâmple. Și bucură-te acum, de fiecare clipă și lucru frumos pe care îl ai, pentru că ai să ai parte de suferință când te vei aștepta mai puțin.

Ai tot ce vrei și îți dorești să suferi. Într-adevăr ai o problemă, ai spus-o bine.

Dacă tot vrei să ți se întâmple un lucru tragic care să te marcheze cumplit pe viață, ia și mergi de una singură, noaptea, îmbrăcată provocator, într-un cartier rău famat și în felul ăsta îți vei face rost de un viol în grup.

Și mare atenție:
Asta îți va provoca o suferință pe toată viața și în acest fel vei obține ceea ce îți dorești.

Mă repet...
Bucură-te cât poți de mult, pentru că suferința vine mereu. Nu mai cere așa ceva, că ea vine singură oricum.

| xDrizzy explică (pentru ceaiuldetei):

Mi s-a mai zis asta. si m-au intrebat : "dar tu chiar vrei asta, chiar vrei sa suferi atat de mult, chiar ai vrea sa te violeze cineva sau sa dea cineva cu masina peste tine?" si le.am spus : "da, asta e tot ce imi doresc"... Si mi-au spus sa ma gandesc la cei dragi carora le-as face rau. dar asta e pana la urma. Pe mine nu ma intereseaza de ceilalti, lor le va trece, dar mie nu stiu cand imi va trece.

| alleALLEaddaADDA a răspuns:

Pfff....parerea mea este sa lasi la o parte aceste ganduri aiurea si incearca sa-ti gasesti o pasiune ceva... daca ti se pare viata ta prea simpla de ce nu incerci s-o schimbi? Incearca sa faci lucruri noi prin care sa te simti bine si traieste fiecare clipa pentru ca timpul trece repede si dupa o sa regreti tot timpul pierdut!

| larystefy a răspuns:

Buna fata ce se intampla de gandesti asa? stiu ca viata e plictisitoare dar incearca sa ei micile activitati din viata ta ca pe o mica aventura...incearca lucruri noi cum ar fi cititul mergi la moll cu prieteni..bafta viata e o poveste..capul sus si mergi pe drumul tau