| justme_5421 a întrebat:

M-am despartit de prieten si desi nu vreau sa ma mai impac cu el. ma gandesc non-stop si plang. el tot imi da mesaje dar nu vreau s-o mai lungesc pentru ca daca nu sufar acum. mai trz chiar n-am chef. Un sfat?sad

Răspuns Câştigător
| tpuu a răspuns:

Salut.
Pai problema este ca, el ti-a gresit cu ceva?
Daca da, nu mai sta cu el si spune-i in fata?
Daca nu, de ce vrei sa fiti aman2 suparati?
E logic sa plangi si sa te gandesti la el sad.Era prietenul tau.
Nu vei trece peste asta usor!
Dar sfatul meu prietenesc este urmatorul : Daca baiatul iti trimite mesaje ca sa va impacati, de ce nu vrei?
Eu spun ca mai bine sa va impacati.
oricum. el se vede ca te iubeste daca iti trimite mesajewinking. Daca nu te mai iubea, nu ii mai pasa si nu iti mai trimitea nici un mesaj.
Si problm cu suferitul oh go on. tot o sa suferi daac nu dupa el dupa altu si tot aia e oh go on.

Succes

7 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

In primul rand prima conditie ca sa poti uita o persoana este sa nu te mai gandesti la ea, ignorandu-l pur si simplu.iar chestia cu mesajele pe care el ti le trimite o idee ar fi sa le stergi fara sa le citesti iar a doua ar fi sa schimbi nr de telefon.nu este usor dar cu timpul va trece, nu am auzit pe nimeni pana acum sa moara din dragoste(exceptia cazurilor cand astia se sinucid). succes. fundita?

| zeeeeeex a răspuns:

Niciodata nu am inteles si nici nu o voi face : Te-ai despartit, nu mai vrei sa te impaci dar totusi te gandesti non stop la el si plangi. Asa faceti voi fetele si lasa-ti baietii cu sechele "nu vreau s-o mai lungesc pentru ca daca nu sufar acum. mai trz chiar n-am chef" e o chestiune de chef in discutia de dragoste, despartiri si suferinta. El de ce crezi draga mea ca iti trimite mesaje? ca stie ca si tu suferi si ceea ce ai facut nu e o necesitate ci un moft sau o judecata gresita de moment. Daca i-ai arata indiferenta si nepasare el ar inceta, dar cum nu o faci el stie ca suferi.
Iti recomand putin sa deschizi ochii si gandesti limpede... cand te desparti de cineva cu care nu mai merge nu suferi, cand cineva iti da papucii atunci suferi. Sfat? Gandeste-te bine de ce ai pus punct si vezi daca are rost sa va impacati si daca nu are rost... atunci lasa plansul si altele ca tu ai pus punct, mergi cu capul ridicat inainte.

| tpuu a răspuns:

Pfffff... ala care mi-a dat copy paste oh go on. time out. mai vrea si funda :oh go on

| simf a răspuns:

Incearca sa-ti umpli timpul cu lucruri care iti plac. priveste-te in oglinda, vezi ce ochi frumosi ai, spune-ti ca viata merge mai departe si convinge-te tu pe tine ca MERITI ceva mai bun. iti tin pumnii.

| Ezzio a răspuns:

In primul rand prima conditie ca sa poti uita o persoana este sa nu te mai gandesti la ea, ignorandu-l pur si simplu.iar chestia cu mesajele pe care el ti le trimite o idee ar fi sa le stergi fara sa le citesti iar a doua ar fi sa schimbi nr de telefon.nu este usor dar cu timpul va trece, nu am auzit pe nimeni pana acum sa moara din dragoste(exceptia cazurilor cand astia se sinucid). succes. fundita?
Pai problema este ca, el ti-a gresit cu ceva?
Daca da, nu mai sta cu el si spune-i in fata?
Daca nu, de ce vrei sa fiti aman2 suparati?
E logic sa plangi si sa te gandesti la el.Era prietenul tau.
Nu vei trece peste asta usor!
Dar sfatul meu prietenesc este urmatorul : Daca baiatul iti trimite mesaje ca sa va impacati, de ce nu vrei?
Eu spun ca mai bine sa va impacati.
oricum. el se vede ca te iubeste daca iti trimite mesaje. Daca nu te mai iubea, nu ii mai pasa si nu iti mai trimitea nici un mesaj.
Si problm cu suferitul. tot o sa suferi daac nu dupa el dupa altu si tot aia e.

2 raspunsuri merit fundalaughing)

| justme_5421 explică:

Nu e chiar asa...