| butt3rfly16 a întrebat:

M-am despartit de fostul acum cateva luni si a fost atat de urat incat i-am sters nr de telefon, id-ul si chiar i-am dat ignor pe facebook ca sa nu mai stiu nimic de el.Insa se intampla ceva ciudat cu mine si nu pot sa-mi dau seama exact ce: pe facebook mai vad cand interactioneaza cu prietenii mei si in momentul in care vad vreo "noutate" de genu imi tresare inima si devin agitata, speriata ca si cand mai bine nu vedem ca imi face rau. Ce se intampla cu mine ca eu vreau sa-l sterg definitiv din viata mea; mi-a facut mult rau dar ma gandesc zilnic la el si imi vine sa-mi dau palme. Ceva sfaturi, pareri? Multumesc! Fundita.

Răspuns Câştigător
| Lacoste a răspuns:

E normal sa tresari cand vezi ceva legat de el, pentru ca a insemnat ceva pentru tine, a facut parte din viata ta.
Sa inteleg ca nu vrei sa accepti faptul ca ai inceput sa te gandesti iar la el, cand acum cateva luni l-ai dat la o parte.
Se mai intampla, o sa-ti treaca sentimentul asta de-al avea inapoi.
Ca sfat, daca vrei sa te nu mai impaci cu el, evita sa mai intri pe facebook o perioada, evita tot ce tine de el.
Daca ai vrea totusi sa va impacati, atunci da-i de inteles asta.

3 răspunsuri:
| perryornitorinca a răspuns:

Daca chiar te-a facut sa suferi, nu ai suferit foarte tare din ce ti-a facut, de aceea nu il poti scoate din inima.tot ce simti, tresati, te sperii sunt impulsuri de la imima dovada ca inca ti foarte mult la el...incearca sa te gandesti mai bine daca ai facut bine ca v-ati despartit si daca raspunsul e ca NU ati cacut bine atuci vb cu el si spune-i ce inca mai simti pentru el, cine stie poate ca sentimentele sunt reciproce!

| ilincannah a răspuns:

Banuiesc ca te-a facut sa suferi si de aceea vrei sa uiti de el.

Cel mai repede uiti daca esti tot timpul in jurul prietenilor, tot timpul sa fii ocupata cu ceva. Sau ai putea sa iti gasesti un nou prieten, tu alegi.

| dnoix a răspuns:

Pai cred ca este "iubirea", incearca sa iti faci alti prieteni care nu interactioneaza cu el, is poate cu timpu o sa il uiti