| Biancaalone a întrebat:

Am o problema...cu un baiat. Noi avem de cateva luni o relatie telefonica si virtuala, dar cand ne-am cunoscut primadata, ne.am cunoscut intamplator personal. Acum cateva zile ne-am certat,el a cauzat-o,dar eu aam pornit-o. I-am spus tot ce aveam,ca eu mereu cand ne certam eu imi cer scuze indiferent a cui a fost vina,eu mereu trebuie sa fiu intelegatoare cand el e suparat,dar el rar ma intreaba daca sunt suparata,ca azi imi spune ca sunt frumoasa maine imi zice ca a zis-o de la somn. Nu stiu de ce,dar as vrea sa ma impac cu el,chiar dupa tot ce a facut. Adica mereu cand aveam moralul la pamant,vorbeam cu el si ma simteam din nou bine,el m-a intarit indirect sa fiu puternica,dar la acest capitol simt ca nu mai rezist. Am orgoliu in mine ce-i drept,dar chiar vreau sa ma impac cu el,cu toate ca m-am saturat ca eu sa-mi cer scuze de fiecare data. Decand sunt certata cu el simt efectiv ca nu mai sunt bunabde nimic, ca tot ce fac...fac prost. Va rog, dati-mi us sfat util. Dau si funda daca este nevoie numai sa-mi spuneti ce sa fac sau macar o parere pentru ca simt ca nu mai rezist!

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nici nu v-ati intalnit si deja incepeti cu certuri.
Crezi ca e ok sa suspini dupa un baiat pe care nici macar nu l-ai vazut in relitate?
Acum pe bune, va aud maine poimine ca ati inetemeiat o familie virtuala.
Spune-i si lui toate astea, asta cu riscul sa-si ia lumea in cap.
Daca el nu face primul pas, lasa orgoliu si probune-i o intalnire daca tot ti la el.
Vezi mai departe cum decurg lucrurile.
Si cel mai important, nu te indragosti orbeste.
Succes!

| manuel72 a răspuns:

Imi dau seama ca esti confuza si nu prea stii ce vrei,o relatie telefonica nu va dura niciodata prea mult indiferent cat de mult va doriti voi. Daca deja va certati, ar fi bine sa va opriti aici, pierdeti timpul alergand dupa iluzii, indiferent cat de mult te-ar fi ajutat sau ti-ar fi fost suport moral e timpul sa devii matura si sa iei o decizie care sa-ti dea liniste sufleteasca, sa fii constienta de ceea ce e bine pentru tine.Ai incredere in tine.

| Biiskrem a răspuns:

Vorbește cu el, spune-i lucrurile astea. Oricum, nu prea merită tot ce faci tu. Cere-ți scuze doar dacă e vina ta, nu cred că vrei să ajungi să fii folosită de toți.