| ImAgirl a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep thinking
m-am despartit de un baiat, a trecut ceva timp si ii simteam frt mult lipsa asa ca l-am cautat si i-am zis sa ne impacam. A acceptat dar a doua zi parea frt nervos si ne-am certat si a spus ca nu mai imi da nici o sansa pentru ca l-am jignit, pentru ca i-am facut prea multe figuri! mi-am cerut scze si i-am zis ca il iubesc dar a sps ca nu ma crede...in fine...am incercat sa-l uit, sa trec peste dar nu pot! il vad zilnic la liceu si se uita frt urat la mine sad [suparat]
si ar mai fii o problema pentru ca nu mi-a zis concret ce vrea. Eu i-am spus vrei sa ramanem prieteni sau nu mai ai de gand sa vorbesti cu mine si el a zis ca nu stie ca este frt suparat pe mine si ii este indiferent straight face
faza este ca eu tin frt mult la el in acest moment, desi mi-a facut destule nu-l pot uita! ma gandeam sa-l las o saptamana si dp sa-l caut sa vorbim si cand ne intalnim sa ma dau la elhee hee credeti ca va merge? big grin PS: am nevoie de sfaturi de la niste persoane care au trecut printr-o intamplare asemanatoare! Fara copii de 13-14 ani caci nu voi lua raspunsul in considerare!

6 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

El spune ca tu faci figuri sau ceva de genu, da mie mi se pare ca el e inca un copil care kauta sa se joace dea supararea si sashi arate mofturile...si inca ceva posibil se poarta asa dupa parerea mea pentru ca are pe cineva...si se komporta asa pentru ca vrea sa scape de tine.

| Allexis a răspuns:

S-or fi terminat baietii si te-ai gandit sa tragi de asta. Sigur nu vrea sa fie cu tine, deci, da-i pace omului. Daca ii esti indiferenta, e clar ca n-ai sanse sa mai ai parte de vreo relatie cu el. Daca continui sa incerci sa te dai la el, o sa te considere o disperata.

| Buttercup30 a răspuns:

Ce mascarici laughing
nu tine la tine din moment ce face atat pe indiferentul.O persoana care iubeste nu se comporta asa.
Mai bine il lasi in pace si e posibil sa vina chiar el la tine. Daca stai dupa el nu merge, macar asa ai mai avea o sansa.
Mai bine fa-ti alt prieten si asa sigur va regreta ca te-a pierdut.

| ofataoarecare a răspuns:

Da.eu zic ca ai dreptate.ar fi bine sa il lasi o saptamana si dupa accea sa il intrebi daca iti mai da o sansa si daca te poate ierta pentru ca tu il iubesti mult.
Daca accepta, inseamna ca ti-a simtit lipsa in aceea saptamana si ca inca te iubeste
Daca nu accepta atunci ar trebui sa incerci sa il uiti pentru ca pentru iubire ai nevoie de 2, nu doar de la o persoana.happy
Si tu o sa iti gasesti un baiat care o sa il iubesti si o sa te iubeasca asa cum estihappy (si el la fel)
Si in legatura cu prietenia, sa ramaneti prieteni, daca ti-a zis ca ii este indiferent atunci tu ramai prietena cu el.fie ca vrea fie ca nu.happydin moment ce a spus ca ii este indiferenthappy
Succes!

| antonia_6976 a răspuns:

Pai,din cate imi dau eu seama nu insemni prea mult pentru tipu' asta. De ce v-ati despartit? Nu poti tine pe cineva cu forta. Incearca sa vorbesti cu el,intreaba-l ce insemni tu pentru el,daca simte ceva pentru tine si in functie de raspunsul pe care-l vei primi vei sti ce sa faci. Daca spune ca nu simte nimic pentru tine lasa-l in pace,nu are rost sa te milogesti degeaba,doar nu vei vrea sa stea cu tine din mila,nu? Incearca sa iesi si tu in oras cu prietenii,incearca sa cunosti mai multi baieti,il vei putea uita pe acest baiat doar daca te vei indragosti de altcineva sau daca iesi multtt in oras,te distrezi, si daca nu esti niciodata singura, trebuie sa iti distragi atentia sa uit de el.

| StarWarsFan a răspuns:

Eu zic sa il intrebi ce are cu tine. big grin