| BarbieDoll_5756 a întrebat:

M.am despartit de un tip acum 10 min.inca il iubesc si nu pot trai fara el.suntem impreuna de cateva luni. el mi. a spus ca nu stie daca se mai impaca cu mine si imi va da un raspun peste cateva zile
. simt ca sunt distrusa. iar marti plec intr. o tabara impreuna cu niste prieteni.cum sa fac sa nu mai par asa trista?
.
va rog ajutati.ma! dau fundita!big grin.
. multumesC`!:X:X

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Înțeleg că-l iubești. Poate simte că relația nu mai merge și atunci vrea o pauză o vreme să se gândească și apoi să-ți spună. Nu e nimic rău în a lua o pauză, dacă sunteți de mult timp împreună nu o să vă despartă așa de ușor câteva zile de gândire. Oricum, ca sa nu mai pari ca o legumă fleșcăită uite câteva sfaturi (hope it helps):
-Încearcă să fii pe aceeași lungime de undă cu prietenii tăi, să râzi la glumele lor, să faci și tu glume, să profitați la maxim de excursia asta. O ieșire cu prietenii după neînțelegerile cu partenerul face foarte bine, să știi.
- Înainte să pleci în excursie analizează și tu problema totuși. Vezi unde a greșit el, unde ai greșit tu, ca să știi ce să-i spui atunci când o să vorbiți. Și nu lua o hotărâre doar fiindcă îl iubești enorm. uneori nu e de ajuns să iubești doar tu și apoi suferi.
Succes!

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Tu nu depinzi de un tip, asta in primul rand. Daca el a facut ceva care te-a ranit, nici nu are rost sa-ti bati capul, iar daca tu ai facut ceva ce l-a deranjat, are tot dreptul sa faca la fel. Daca nu a fost nimic grav, cel mai bine e sa-l provoci la o discutie cat se poate de serioasa si sa lamuriti situatia si sa hotarati daca mai sunteti sau nu impreuna. O zi, doua sunt de ajuns sa va puneti ordine in ganduri si sa va ganditi daca mai doriti sau nu sa mergeti mai departe impreuna. Daca da, faceti tot posibilul sa nu mai repetati greselile care au dus la prima ruptura, iar daca nu, tu ai deja ocazia sa te refaci sufleteste in tabara.Nu trebuie sa nu pari trista, trebuie sa te descarci si sa ai pe cineva alaturi ca sa poti trece mai usor peste. O despartire nu e capatul lumii, dinpotriva e sansa unui nou inceput.
Ai grija.>big grin

| lovenotsex a răspuns:

Iubirea nu dispare intr-o zi sau 2.Mereu ar trebui sa existe cel putin o a doua sansa daca a fost o greseala sau ceva pripit. Daca si el te iubeste precum zici ca-l iubesti tu va fi ok, dar daca el vrea alceva sau s-a plictisit, nu are rost sa insisti la nesfarsit. Oricum zilele, saptamanile viitoare dupa ce se mai linistesc apele, parerea mea ca ar trebuie sa aveti o discutie importanta si serioasa sa clarificati relatia si sentimentele dintre voi.In tabara nu trebuie sa-ti ascunzi starea(eu cel putin am invatat sa zambesc oricare ar fi situatia), dar nu trebuie sa te ascunzi, daca ai prieteni calumea in jur vor observa si vor sti ce sa faca, cum sa te distreze, sa te relaxezi sa uiti putin de situatie.Profita la maxim de ce poti face in tabara(distractie). Si tristetea e necesara in maturizare si cautarea acelui ceva care sa te ridice, sa vezi cat de puternica esti si sa vezi cine te ajuta cine ti-e aproape.Have fun si sa va iubiti!

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai inseamna ca nu e sigur de ceea ce simte pentru tine mai ales daca ti-a zis ca iti zice peste cateva zile poate are pe alta si nah vr sa vada cum ii mere cu ea eu as zice sa nu il cauti u si arata-i putina indiferenta ca poti trai si fara el mai sunt baieti nu mere cu el mere cu altu stai lin succes

| bOse a răspuns:

O a 2-a sansa cu siguranta ca o vei avea, dar nu o sa mai fie la fel.

| soricica a răspuns:

Intotdeauna exista a doua sansa. Si acum o sa-ti spun exact ce mi s-a spus si mie, daca te iubeste te va cauta, daca a fost doar o aventura asta e, trebuie sa fii tare. Fii indiferenta, nu ii arata ca tu vrei cu disperare sa va impacati si daca el te iubeste se va intoarce la tine si o sa iti spune lucruri care te vor face sa te simti in al 9 cerhee hee.
Cand pleci in tabara incearca sa nu te gandesti la el, gandeste-te la cat de mult ai sa te distrezi cu prietenii si cat de bine o sa fie, vei fi libera sa faci ce vreiwinking
Bye:*

| par3ye a răspuns:

Nu insista tot tompul vorbeste cu el, si daca nu se mai poate nu fi distrusa nu e singurul pe lume, asa i vezi loialotatea.Success

| pRynCeSs;x a răspuns:

Off km suntem noi fetele...stam sa ne rugam de ei. crede-m a stiu ce simti. am o rel de 2 ani. j am trecut si eu prin astfel de momente. da bine ca a 2a zi ne-am si impacat. Dar cat eram certatzi sufeream mult si la fel ziceam ce zici u. dar nu e cazu dupa numai cateva luni sa spui asta... daca vr lasa-mi id taw si pot sa iti dau mai mte sfaturi:*:*

| Monica_1165 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa te rogi de el sa va impacati. Cu cat esti mai indiferenta cu atat ii vei atrage mai mult atentia. Iar daca el pur si simplu nu mai vrea gandeste-te ca nu e singurul baiat din lume si in putin timp vei gasi altul la care poate o sa ti mai mult decat la el. Si in legatura cu tabara, gandeste-te ca daca te vei distra vei uita mai usor de el.