| anonim_4396 a întrebat:

Fostul prieten a incercat sa vorbeasca cu mine, am vorbit cateva zile dupa care intr-o seara ne-am vazut si a fost ca la inceput. ne-am sarutat etc. Apoi l-am intrebat ce vrea de fapt, si mi-a spus ca stie ca a gresit dar momentan nu poate sa se schimbe din cauza unei probleme personale, nu grave, pentru care s-a mai despartit o data de mine. Iar eu i-am spus ca daca imi va demonstra ca merita ma voi impaca cu el, insa nu vedeam nimic schimbat. In schimb mi-a spus ca tine la mine si nu poate sa ma uite, sa ma scoata din cap, ca nu vrea sa ma uite, si ii face placere sa vorbeasca cu mine. Eu i-am spus ca nu consider ca se va schimba si ca renunt. El a parut de acord. Dupa cateva zile nu l-am mai salutat la scoala, si iar s-a bagat in seama ca de ce nu mai salut, am fost putin ironica si apoi i-am spus ca nu vad ce rost ar mai avea un salut monoton si nimic mai mult in cazul in care s-a incheiat totul. Am fost prea dura? Pentru ca ma simt vinovata. in zilele alea vorbeam destul de frumos cu el iar acum dintr-o data. Eu il iubesc in continuare, dar fara sa-si revina si sa merite nu ma impac cu el. Sfaturi?

3 răspunsuri:
| mihnea123abc a răspuns:

Da ai fost cam dura. spune-i chestia asta in fata si amintestei sa se schimbe si daca intr-o saptamana nu se schimba te duci la el si ii spui:uite care e treaba ti-am zis sa te schimbi nu te`ai schimbat nu pot continua asa.da tu in sapt. aia stai cu el

| SoranaCs a răspuns:

Ai fost prea dura, dar totusi nu sti la ce sa te astepti de la el...el tine la tine dar si tu ti la el...

| BarcanIonutz0303 a răspuns:

Buna... pai uite parerea mea este ca daca el intr-adevar tine la tine si te doreste va veni la tine si va incerca ca totul sa fie bine daca vreis a mai vb il legatura cu asta add:eagames_eagames astept add-ul tau!