| Anxiousy a întrebat:

Cum pot trece peste mai repede, simt ca am intrat intr-o depresie si ma simt foarte aiurea. m-am despartit de ea dupa 1 an si 5 luni, pe motivul ca eu nu ies cu ea la discoteca (nu imi plac discotecile din zona, sunt pline de betivi si de tigani) dar pana la urma am iesit cu ea, i-am spus ca nu pot sta mult, ca stam pana la 1 - 2 si pe urma mergem acasa, sa stam si impreuna, caci nu dormisem decat 4 ore si trebuia sa ma trezesc a doua zi la 7 din nou, sa plec cu masina, nu a tinut cont de oboseala mea, am fost la discoteca cu ea si m-a tratat cu indiferenta, am stat 3 ore cu ea acolo i-am spus sa mergem acasa si nu a vrut, a zis ca ea sta acolo, nu am avut ce sa-i fac si am lasat-o acolo, nu vroia deloc sa vina, imi reprosa ca nu ii fac program, cu toate ca vorbisem altceva la telefon. si acum aflu ca dupa ce am plecat din discoteca, ea deja era in brate la altul (a fost virgina, sunt prima persoana din viata ei) deci ganditi-va cate sentimente am pus eu pentru ea intr-un an si 5 luni, si mai ales cand stiu ca a fost a mea, ca sunt primul baiat din viata ei, m-am atasat foarte mult, si regret ca am fost la discoteca, sa ce? Sa fiu tratat asa? Si dimineata tot ea a scos dintr-o relatie de pe facebook, tot ea este indiferenta, mi-am batut joc singur de mine, am intrat sigur intr-o depresie, ma simt foarte aiurea, nu mai am pofta sa mananc, am plans si m-am linistit o vreme dar iar mi-a venit ea in cap. o vad zilnic la liceu, si cand ma gandesc, ca o sa fie cu altul, am fost primul baiat din viata ei si acum ea se duce si se lasa imediat in pat cu altii. m-a lasat pentru o discoteca, pentru o distractie de cateva ore. Cum pot eu sa trec peste mai repede? Ma simt atat de ciudat, nu sunt eu.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate asa a fost sa fie,tu ai iubito, o mai iubesti dar ea iubeste viata, distractia, discotecile, incearca sa o uiti, nu te merita

| Anxiousy explică (pentru mona):

Cum sa o uit, asta este problema.

| mona a răspuns (pentru Anxiousy):

Nu o poti uita cat ai bate din palme dar cum se spune. timpul va vindeca ranile

| STEFANXxX a răspuns:

Of,frate.Ei stii, dupa cum mi-ai zis despre ea, mi-am dat seama ca e o fata activa, dar hai mai bine sa trecem la subiect.Ca sa o uiti pe tipa aia, trebuie sa te ocupi cu alte lucruri mai importante si deci iti spun.Frate,incepe-ti o viata noua,caci nu este pierdut totul,asa ti-ar zice si un prieten bun, pentru ca fete sunt o droaie, dar incearca sa faci cunostinta cu o fata si prima intrebare pentru ea sa fie "Iti plac discotecile"? Dar, ma rog poti sa o intrebi dupa prima intilnire sa-i zici ca nu-ti plac discotecile si atat! Dar nu te da batut, viata de-abia s-a inceput.Succes frate!winking.

| Anxiousy explică (pentru STEFANXxX):

Degeaba am activitati (sala, prieteni, etc.) cand eu stau cu capul numai la ea. ma simt foarte aiurea, ma simt tradat, si-a batut joc, sunt foarte trist.

| STEFANXxX a răspuns (pentru Anxiousy):

Amice,eu te inteleg foarte bine,serios eu tot am avut asa ceva, cu totii am avut pierderi in viata aceasta.Tu doar nu stii ca mai ai alta sansa, intelegi? Of, bine, uite ce e.Incearca cateva metode ca astea:
Tinete cu ambele maini strans de cap si stai cu ochii stransi inchisi si spune"Suficient, iesi din capul meu!", suna cam banal, dar poate sa functioneze.Lasa fata,deja nu mai poti schimba nimic,nu-i mai acorda atentie si nu-ti mai imagina ca mai poti schimba ceva,poate ea se va desparti de cela si va veni la tine,iar tu sa te faci ca nu o stii...Dar,iti zic ca asta iti va trece foarte liber,daca nu vei continua sa nu te gandesti la ea.Tu doar culcate pe pat,si stai cu mainile in san si intreaba-te,"Mai pot eu oare schimba ceva,in legatura cu ea?".Iar apoi incearca sa gasesti cauze, de ce? Facand asta poate vei intelege ceva, ei nu stiu, asta depinde de subconstientul tau, depinde cum il folosesti.Bine,pa! Si succes in continuare!

| AleXisAleXis a răspuns:

Cauta alta fata. Te distrezi un pic. cui pe cui se scoate. Imi pare asa rau de tine sad Stai linistit o fi prima suferinta dar nu ultima. Timpul le rezolva pe toate, asa a fost sa fie. Daca ea a ales sa se desparta de tine dintr-o prostie inseamna ca nu te iubeste iar daca nu te iubeste nu ai de ce sa suferi. Te pup de nu te vezi. Nu mai fi supi. Cauta alta fata care sa-ti ocupe timpu si mintea

| Schatzyyyyy a răspuns:

Asa se intampla in multe relatii! Unul iubeste,altul isi bate joc! Fata asta nu te-a iubit indeajuns! Las-o in pace! Gaseste-ti alta fata,langa care poti avea o relatie serioasa, nu una d`asta sa te insele, si sa-si bata joc! Fata daca se duce in discoteca fara tine, e clar ca facea ce vroia! Las-o in pace, uit-o! Nu te merita!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Nu o poti uita asa usor, dar timpul vindeca orice rana!:*

| Soophie94 a răspuns:

Uite si iubitul meu e la fel ca tine.Nici lui nu ii plac discotecile, dar trebuia sa aleg intre o seara banala si o relatie de 2 ani jumate...AM trecut peste si suntem fericiti fara discoteca...
Si eu tot 17 ani am, el 22, dar problema e ca eu gandesc altfel decat prietena ta.
Ea te-a luat de prost pentru, ca i-ai facut toate poftele.
Eu apreciez orice gest facut de iubitul meu...
Sper sa iti treaca, sa fii bine.