| Anxiousy a întrebat:

Buna seara TPU, vreau sa imi spuneti parerea voastra in legatura cu urmatoare "problema" pe care o am in relatie, sa vad daca sunt eu ala care gandeste prost.

Mai pe scurt, eu am 18 ani, ea are aproape 17, suntem impreuna de 1 an si 1 luna, am mai avut despartiri dar s-a intors la mine pentru ca ne iubim (firea ei este foarte indiferenta si nu imi place. dar atunci cand iubesti treci cu vederea)
Ea de la un timp, vrea sa iesim impreuna la discoteca (mie nu imi place deloc, nu suport discotecile, un club e ok, dar in discoteci numai arfe si tot felul, asa ca prefer sa stau cu ea acasa sau sa ne facem un moment romantic) si tot timpul cand vine sambata, ca de ce nu vreau la disco, ca ea vrea la disco pentru ca se imbraca si ea elegant, ca ne distram, si i-am spus ca eu nu ies si daca iese fara mine nu mai suntem impreuna pentru ca isi poate petrece timpul ala cu mine in alta parte, nu in discoteca singura.

Vi se pare ok cum gandesc eu? Pentru ca sincer, chiar nu imi place la discoteca si nu o sa merg niciodata (ea ar fi in stare sa ma minta ca doarme si de fapt sa se duca la discoteca cu prietenele ei, dar se gandeste ca daca face asta noi punem punct)

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nici eu nu sunt o fana a discotecilor dar cel putin sambata iesiti si voi undeva cateva ore, nu iti dau dreptate nici tie nici ei dar stabiliti un program...intr-o saptamana mergeti unde prefera ea si in alta saptamana unde vrei tu

Răspuns utilizator avertizat
| DinGri77 a răspuns:

In primul rand vreau sa te felicit pentru ca ai scris impecabil... Stiu e natural, dar nu am vazut de multe ori asta de cand am intrat pe TPU pentru prima data acum 4 zile.
Tu gandesti foarte bine si matur, din punctul meu de vedere. Mie mi se pare ca stilul tau e de tip linistit, caruia ii place intimitatea si chiar un pic romantic. Nu e absolut nimic rau in asta, dinpotriva! Prietena ta se pare ca prefera sa-si petreaca altfel timpul liber, un lucru comun intalnit la tinerii din ziua de azi, in agitatie si inghesuiala... de parca i-ar observa cineva in nebunia dintr-o discoteca, toaleta ei eleganta...
Acum un sfat, daca vrei poti face o intelegere mutuala de compromis. O data ca ea o data ca tine. Tu ai spus-o unde e iubire trebuie sa fie si compromis happy
Bafta si tine-o tot asa!

Răspuns utilizator avertizat
| Ursoianu23Ovidiu a răspuns:

Mai pe scurt,mi-e mi se pare o porcarie discoteca, si cam aceeasi problema o am si eu, doar ca eu reusesc sa o conving ca decat sa mergem intr-un club sau intr-o discoteca, mai bine mergem la o prajitura, sau ne mai intalnim cu niste prieteni.Sunt cu ea de 7 luni si a incepus sa ii dispaca si eu ideea de discoteca.Asa ca incearca si tu.Iar daca chiar o sa te minta doar ca sa se duca, face o mare prostie.Eu iti susti punctul de vedere, asa ca bafta in continuare.

| AlleIsHere a răspuns:

Dacă o iubeşti cu adevărat, fă-i pe plac.
Incearcă să laşi puţin de la tine si va lăsa si ea. O dată faci ca ea, odată ca tine..cred că va fi destul de OK.

| stephhy12 a răspuns:

Hei,sa stii ca modul tau de gandire e chiar foarte "sanatos" si ok...insain relatia asta nu esti singur.Asa ca ai putea sa o intelegi si pe ea odata de doua ori, ati putea face un fel de "pact" o saptamana mergi unde vrea ea o saptamana unde vrei tu sau ceva de genul.Dar faza cu"daca iesi fara mine ne despartim" e total gresita...cred ca daca eram in locul ei te-as fi alergat cu tigaia prin toata casa, incercati sa cadeti amandoi de comun si nu sa va impuneti diverse.Succes!