| cristinabab a întrebat:

M-am despartit recent de iubit.(eu l-am parasit pentru ca ma insela) Problemea mea e ca obisnuiam sa facem dragoste des iar acum imi lipseste asta. Am chef continuu si nu ma pot concentra. Voi cum faceti sa treceti peste dorinte?

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ai auzit de masturbare?

| darrio2007 a răspuns:

Cauti alt partener.

| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti foarte bune pentru tine: s-au inventat vibratoarele electrice, care nu obosesc niciodata si care sunt capabile sa-to produca si orgasme vaginale, asa cum iubitul nu cred ca era capabil.
Deci, pentru atata lucru, chiar nu trebuie sa plangi sau sa te ingrijorezi: cumpara-ti un vibrator electric si ai rezolvat problema!

| mihai69 a răspuns:

Cică s-a descoperit masturbarea.

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai bine îți faci un alt iubit, un alt iubit cu care sa nu trăiești doar in dezmăț, ci unul care sa iubească atât de mult, încât să vrea sa se căsătorească cu tine!

| Lupică27 a răspuns:

Dorintele se ineaca in pahar, cand il spargi in mii de cioburi se prefac si dispar...

| 94Lucifer94 a răspuns:

Te masturbezi, fie iti iei tu jucarii speciale, fie te descurci cu ce ai la indemana. Dar si așa, pentru tine o aplicatie de dating, deja acolo toti or sa vrea numai chestia asta de la tine, si anume sex. Eu am rezistat 5 ani de singuratate cu prima metodă, cea a masturbarii, nu e sfarsitul lumii sa nu mai faci dragoste

| IamJoKeR a răspuns:

Iti cauti alt iubit

| MihaiMB a răspuns:

Eu găsesc ceva care să îmi distragă atenția și cam îmi taie gândul.

| Răpităînnori a răspuns:

Mă masturbez.

| Magistratul a răspuns:

Caut alta partenera, e simplu. Next.

| Ago93 a răspuns:

Hm..trb sa te abti de la a avea contacte sexuale, daca nu esti casatorita. Daca vei continua s-o faci, se va transforma intr-o patima/adictie(asta daca nu cumva deja s-a intamplat, daca tin cont de descrierea pe care ai facut-o). Cultivand aceasta patima, cu timpul, placerea se va suprasatura si vei cauta metode noi de-a umple golul sufletesc pe care il vei resimti. Ajungi sa te dedai la cele mai abjecte lucruri...e la fel ca in cazul consumului de droguri, doar ca obiectul consumului este actul sexual. Te sfatuiesc sa iti gasesti un baiat, cu care sa cauti sa cultivi dragostea. Placerile spirituale sunt cele pe care ar trebui sa le cautam cu ardoare. Sfatul meu este sa te apleci cu interes asupra invataturii ortodoxe. Pace!

| ioancuza23 a răspuns (pentru Ago93):

Prea multa ortoxie strica la gingie, lasand glumele la oparte, omul poate sa faca cat sex vrea el daca nu deranjeaza pe altcineva, Pace!

| Ago93 a răspuns (pentru ioancuza23):

Măi Ioan, nu e bine. laughing