| scamelia a întrebat:

M-am hotarat sa renunt pentru todeauna la relatia care am avut si m-a facut foarte mult sa sufar...simt ca nu mai pot.Imi puteti da un sfat cv sa trec mai usor peste asta.Va multumesc frumos

6 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Incearca sa treci peste, fi puternica! Nu esti singura care a trecut prin asa ceva! Incearca sa il uiti, sa nu te mai gandesti la el! Fa cu totul si cu totul altceva, iesi cu prietenele.Ele te vor face sa razi si asa vei uita cat de cat! Gaseste-ti o preocupatie! Nu are rost sa stai sa plangi dupa cineva care nu te merita! Acum fiecare pe drumul lui.Sti vorba aia, cui pe cui se scoate! Va trebui sa iti gasesti si tu alt baiat care sa te iubeasca neconditionat! Bafta multa:*

| mihaelaa18 a răspuns:

Pai daca te face sa suferi de ce nu ai renuntat mai devreme la relatie? ai preferat sa stai sa suferi si acum sa iti fie greu?straight face,oricum ai luat o decizie buna daca vrei sa renunti la relatie pentru ca din urma ei acum suferi,oricum te inteleg ca iti este greu si cat de tare te doare,doare pentru ca ai investit sentimente in ea,ai tinut la el si acum ai realizat ca nu sa meritat.
Ai facut alegerea buna sa renunti,nu se merita sa suferi pentru nimeni in viata asta,ai o viata de trait si se merita sa o traiesti in suferinta lacrimi si pareri de rau.
Poti sa iti gasesti un hobby care sa iti placa tie sa il practici,sa te uiti la tv,sa asculti muzica vesela,sa te uiti la tv,sa iesi cu prietenii pe afara,la plimbare,sa desenezi si oricare activitate care sa te fac a sa uiti durerea pe care o ai in suflet.
Durerea din suflet nu va trece asa usor,este nevoie de multa vointa si ambitie din partea ta ca sa poti reusi sa treci peste acest obstacol greu din viata ta.
Asa este viata,mereu ne pune la incercare si ne scoate in cale diverse obstacole,provocari pe care noi trebuie sa le trecem si sa mergem mai departe,cu toate ca ne este greu nu trebuie sa ne dam batuti,trebuie sa mergem mai departe.
Trebuie sa fi puternica,sa nu te descurajezi daca vei vedea ca nu vei reusi sa treci imediat peste aceasta durere,durerea va trece cu timpul,trebuie doar sa ai rabdare si sa ai sa vezi ca totul va fi bine.
Sa nu plangi, sa nu fi trista, capul sus si zambeste-i unui nou inceput din viata ta care cu siguranta va fi mai bun decat a fost aceasta.
Baftahappykiss

| foxi a răspuns:

Primul lucru...invata sa scrii corect! Al doilea lucru.lasa suferinta si ocupa-te de scoala!

| monicutza_5552 a răspuns:

Heiii.sa zicem ca si eu trec prin asa ceva! si eu sunt hotarata sa numia fiu cu el, si nu pentru ca m-a inselat sau alte chestii, ci din cauza ca nu ne mai intelegem...ne certam prea des si ne jignim ingrozitor. motivele tale care sunt?

| Metempsihoza a răspuns:

Cand simti ca chiar nu mai poti e indicata o pauza happy daca dupa acea pauza nu simti nevoia sa fii din nou cu el, e perfect, inseamna ca ai trecut peste. Dar daca vei mai vrea sa fii cu el... e cam naspa, inseamna ca tot il iubesti. Daca el simte la fel, e fff bine, daca nu, da-l incolo.

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca relatia nu a fost ok, de ce ai continuat pana in prezent?! Daca ai tinut la persoana respectiva, nu o sa fie chiar asa usor sa uiti totul! Incerca sa nu te mai gandesti la asta si sa iesi cat mai des cu prieteni.Gadeste-te ca persona respectiva te facut sa suferi, deci nu te merita! Nu te mai uita inapoi, nu merita! O zi cat mai fania si sa treci usor peste despartirehappy