| Oana04 a întrebat:

M-am indragostit de alt baiat in timp ce sunt intr-o relatie. Nu imi mai place de baiatul cu care sunt impreuna si m-am indepartat de el foarte mult. Cum sa-i zic ca ma despart de el fara sa-l ranesc daca se poate?

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Pai indiferent cum ii spui, daca tine la tine, va suferi. spune-i sa luati o pauza ca ai nevoie de timp pentru a lua niste decizii singura si apoi intalneste-te cu el si spune-i adevarul.

| anamaria0974 a răspuns:

Sinceritatea este cea mai buna, nicio despartire nu este usoara pentru persoana care iubeste, dar cu timpul ranile vor trece dar respectul lui pentru tine poate va ramane. Bafta! :*

| neutrino a răspuns:

Daca vei fi sincera cu baiatul, acesta te va intelege si-ti va multumi. Ranile trec, respectul lui pentru tine va ramane.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu ai cum sa nu il ranesti laughing
Am trecut prin asa ceva ...am fost cu un tip cam prin luna septembrie a anului trrecut (dar asta nu conteaza foarte mult)
Mie nu prea mi-a placut de el(tipul chiar era foarte ok, ne intelegeam bine, era si dragut puppy dog eyes Dar na'... daca nu simteam nimic...Bun. Ideea era alta, mie imi placea de un baiat, dar de mai de mult.
E o poveste mai lungaaa...dar hai sa zic, sper sa nu te plictisestiwinking
Eu intr-o luni trebuia sa ma duc sa ma plimb pe la el prin cartier (e stau in sectorul 4, el statea in 3, Bucuresti) Eu duminica i-am spus(ma simteam extrem de prost, pentru ca simteam ca imi bat efectiv joc de el) Sti..eram cu el si imi statea gandul la altul sad.I-am spus ca plac pe altul si ma simt foarte prost, ca nu pot sa il uit si a.s.m.d si ce crezi ca imi zice? laughing Ca el nu crede ca imi bat joc de el si ma ajuta el sa il uit straight face
Asa, luni dimineata m-am imbracat si am plecat (ai mei nu stiau nimic si nu erau acasa ).Asa, plecasem pe la ora 11 si aveam de gand sa ma intorc cam pe la 13. jum-14, inainte sa se intoarca tati de la servici...bun, deci nu cred ca am stat mai mult de o jumatate de ora! Asa, am asteptat noi sa iasa afara un amic de a lui pe urma a zis sa mergem la el la scara, ca sa ajungem la scara trebuia sa trecem strada.
Si ghici cu cine m-am intalnit eu pe trecere? Cu tata laughing Pff...iti dai seama ce a iesit laughing [asta e alta poveste]winking Tipul asta pe urma mi-a dat papucii si ma rog, acum urmeaza alta poveste gen nu stiam sa ajung acasa laughingOf doamne ce zi laughing
Deci practic, nu prea poti sa ii dai papucii fara sa il ranesti(bineinteles daca el tine la tine) sauuu...fa-l pe el sa se desprta de tine, sau pur ai simplu II SPUI ADEVARUL!winking
Sper ca nu te-am plictisithappy
O zi buna :*

| Public22 a răspuns:

Daca te iubeste nu ai cum sa nu-l ranesti, dar poti sa-i explici situatia, ca esti indragostita de altcineva si ca nu mai puteti continua relatia, sper sa inteleaga. Daca un timp nu va mai vorbi cu tine, ar trebui sa-l intelegi. Succes.

| Hαppiηеss a răspuns:

Nimeni nu accepta o despartire cu zambetul pe buze mai ales daca exista sentimente, o sa sufere oricum dar macar incearca sa fi sincera.

| amorezul17 a răspuns:

Plina lumea de curve...