| SunGoesDown a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti sincer. Sunt impreuna cu un baiat din alt oras. Cateodata ma simt singura, si m-am indragostit de un coleg. Cand m-am sarutat cu el, mi-am dat seama ca nu imi place de el, ce sa fac ca sa nu-l ranesc?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Iti inteleg starea. si eu am avut o relatie la distanta care mi-a adus mii de lacrimi.
E greu sa intretii o relatie la distanta, mai ales atunci cand iti pasa. Nu e langa tine cand ai nevoie. Dar chiar si asa, am fost cuminte.
Sa inteleg ca tu ai 2 relatii in paralel.
Nu trebuie sa fii cu colegul tau din mila. Nici tie nu ti-ar conveni sa fie cineva cu tine din mila.
Desparta-te de el! Pentru ca niciodata nu vei ajunge sa tii la el, iar el pe masura timpului s va indragostii si mai mult de tine. Iar la un moment dat, tu vei vrea sa rupi aceasta ''relatie'' iar pentru el va fi si mai greu de suportat.
Deci mai bine faci pasul asta acum, cand suferinta e mai mica!

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna.
Putin cam urat din partea ta ca te-ai sarutat cu eltul, desi ai o relatie. Daca ai fii aflat de iubitul tau ca se saruta cu alta, sigur ai fii luat foc si te-ai fii despartit de el.
Si in plus, daca afla iubitul tau? probabil ca il vei pierde.
Si pentru ce? Pentru un sarut cu un baiat pe care ai crezut ca il placi? Nu se merita!
Si mie mi s-a intamplat sa cred ca imi place de un tip, dar dupa ce ne-am sarutat mi-am dat seama ca nu este genul meu.
Ce ai de facut acum. Pai spune-i tipului cu care te-ai sarutat ca nu stii ce ai gandit in momentul acela cand te-ai sarutat cu el. si ca nu vrei sa-ti strici relatia.
Sau ii poti spune ca nu esti pregatita pentru ceva mai mult cu el.
Succes!

| SunGoesDown explică (pentru NoSmile):

Nu are cum sa afle. E din alt oras si merg la el doar in vacante. Si de colegul asta imi place de la inceputul scolii, si in plus, ma simteam singura si nu stiam ce sa fac. Mi-am dat sa ca nu il plac si sunt cu el mai mult din mila. Are foarte multa grija de mine si nu vreau sa il ranesc.

| NoSmile a răspuns (pentru SunGoesDown):

Iti inteleg starea. si eu am avut o relatie la distanta care mi-a adus mii de lacrimi.
E greu sa intretii o relatie la distanta, mai ales atunci cand iti pasa. Nu e langa tine cand ai nevoie. Dar chiar si asa, am fost cuminte.
Sa inteleg ca tu ai 2 relatii in paralel.
Nu trebuie sa fii cu colegul tau din mila. Nici tie nu ti-ar conveni sa fie cineva cu tine din mila.
Desparta-te de el! Pentru ca niciodata nu vei ajunge sa tii la el, iar el pe masura timpului s va indragostii si mai mult de tine. Iar la un moment dat, tu vei vrea sa rupi aceasta ''relatie'' iar pentru el va fi si mai greu de suportat.
Deci mai bine faci pasul asta acum, cand suferinta e mai mica!

evenso
| evenso a răspuns:

Esti impreuna cu un baiat dar te saruti cu altul?
Nu poti testa "dragostea" sarutandu-te cu alti baieti in timp ce esti cu unul.
Cel mai bine ar fi sa fii sincera si sa spui ca ai crezut ca esti indragostita, iar alta data sa eviti sa ajungi in astfel de situatii pentru ca vei fi considerata o neserioasa.

| Mikutza98 a răspuns:

Hey. Parerea mea e ca ar trebui sa-i spui ca ti-ai dat seama ca nu il placi. Daca el te iubeste cu adevarat o sa sufere, dar asta e dragostea. O sa inteleaga cu timplul. Dragoate cu sila nu se face. Daca tie nu-ti place de el nu are roat sa fiti impreuna pentru ca nu vrei sa-l faci sa sufere. Mai bine spune-i de la inceput decit sa afle el pe urma. Bafta!

| barbascu a răspuns:

Te pot ajuta id meu ellatuyyo69