| Georgiaanat a întrebat:

M-am indragostit de cel mai bun prieten si el stie asta.
As putea avea o relatie cu el sau stric de tot prietenia?

10 răspunsuri:
| Chrisss23 a răspuns:

Daca nu va merge bine relatia o sa fiti din nou prieteni buni.winking

| Georgiaanat explică (pentru Chrisss23):

Esti tu sigur?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca si el are sentimente pentru tine, de ce nu?
Vorbeste cu el despre asta.Intreaba-l daca te place si daca spune ''da'', aveti vreo sansa?

Nu prea cred ca e posibil sa ramaneti prieteni, daca tu ai sentimente pentru el, iar el nu. Te-ar durea prea tare si la un moment dat ai face ''buuum''.

happy

| lauraroxi a răspuns:

Daca si el s-a indragostit de tine, de ce nu ati putea increca?! Vorbeste cu el si spune-i exact ce simpti si ce ai vrea!

| Purec a răspuns:

Nu prea merge...Sunteti macar amandoi fara relatii? Cati ani aveti si de cat timp sunteti prieteni?

| Cristiann25 a răspuns:

Acum va cunoasteti foarte bine daca sunteti cei mai buni prieteni asa ca parerea mea este ca o sa va mearga bine relatia! Succes!

| suntZeu a răspuns:

Incearca o relatie si traieste clipa decat sa ti in tine si nu poti da frau liber sentimentelor, daca puteti avea inapoi o prietenie asta depinde de el si principile lui, tu il cunosti...

| drogh a răspuns:

Trebuie sa te gandesti serios inainte sa incepi o relatie cu el. Daca cumva apare o cearta de neiertat ce se va intampla? Iti spun eu. Se duce totul de unde a venit. Si chiar de o sa apara regretele nu va mai putea fi nimic la fel. Poti sa fii cu el si sa traiesti cu speranta ca vei avea o poveste de dragoste incantatoare, ca cea din filmele romantice-dramatice si nimic nu se va spulbera. Doar mediteaza!

| Nicolae44 a răspuns:

Pai e cam stricata prietenia pentru ca el va sti mereu ca ti mai mult la el. Si gandeste-te ce vei face daca il vezi cu alta? ca poate si daca stai impreuna slabe sanse sa reziste si pierzi si relatia si prietenia. Sfatul meu este sa nu incerci pentru ca mai tarziu sa regreti.

| AngelAndreea a răspuns:

Poti sa ai si iti recomand.