| Sevenup a întrebat:

Hi! Fetelor, a avut cineva o relatie cu cel mai bun prieten al ei? Cred ca cel mai bun prieten al meu ma place (ma alinta, imi ia apararea, radem impreuna, vorbim zilnic). Nu prea stiu daca sa incep o relatie... din cauza ca risc sa stric prietenia.

5 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Pai din cei mai buni prieteni se "nasc" adevaratele relati de cele mai multe ori pentru ca va spuneti totul si stiti totul unu de altu. Daca te combini cu el si decurge bine poate sa iasa o relatie misto dar daca vezi u ca nu merge poti sa ii spui chiar u ca mai bine puneti capat si deveniti prieteni ca este mai bine. Funda

| BMihai a răspuns:

Eu cred ca este recomandat ca o relatie sa o incepi cu cineva care iti este foarte bun prieten deoarece te cunoaste foarte bine, stie ce ai nevoie, iti stie defectele, aptitudinile, ce iti place, ce nu iti place si restul detaliilor iar o relatie plecand de la chestia asta are sanse de reusita mult mai mari.

| gaby12_1342 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema :-

| Iraida_7923 a răspuns:

Gandesti foarte limpede, si eu am trecut prin asta, poate ca are sentimente ascunse pentru tine, si tu pentru el, daca vreti sa pastrati prietenia, nu stiu ce sa zic, depinde cat de bine va potrivitzi, daca nu e acea balantza degeaba, pentru ca vetazi ajunge s ava certati.Asa a fost la mien, doar ca era si problema de distanta, eu dintr-un oras el dintr-altu(cam 80 km intre noi), dar ne intzelegeam super ne vedeam destul de des, o data pe sap, uneori si mai rar dar asta e...incearca sa vezi ce simti pentru el, dupa adu si tu vb de lucru asta, si vezi ce zice el, si dupa incercatzi a vb deschis, doar sunteti prieteni foarte buni...big grin:*

| Anonim_3057 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat cu cel mai bun prieten al meu. Ii placea de mine si am hotarat sa fim impreuna. Ei bine nu ne-a mers nu din cauza ca nu ne intelegeam dar daca eram buni prieteni parca nu mai era acel sentiment cand stai cu altul. Ei bine ne-am despartit dar am ramas foarte buni prieteni, Deci vezi incercati sa fiti impreuna si vedeti voi ce se va intampla!