| Visina a întrebat:

M-am indragostit de o colega din liceu, pentru prima oara. I-am zis ca o iubesc, ca as dori sa fim mai mult decat prieteni, si ea evita sa-mi raspunda, sau sa zica ceva, mi-am dat seama ca raspunsul era nu. La ore, ma uitam la ea, dar ea nici macar nu se mai uita la mine, parca ma ura. Si i-am zis macar sa ramanem prieteni, sa terminam liceul cu drag, sa nu avem o relatie aiurea. Am trecut peste asta, dar acum m-am indragostit de o alta fata, am iesit la un suc cu ea, si i-am spus ca mie draga, ca ma simt bine in preajma ei, dar probabil a inteles c-o iubesc. Si mi-a zis ca trebuie sa ma fac placut, ca ea sa fie cu mine. Conversatia dintre noi 2 nu e prea buna, e chiar tacuta, dar ma pierd mereu cand sunt cu ea. As invita-o din nou la un suc, ceva dar nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea, sa nu o plictisesc. Ma puteti ajuta careva va rog? un subiect de discutie, ceva?

Răspuns Câştigător
| GyeBaek a răspuns:

Pai puteti sa mergeti undeva de exemplu film si sa povestit despalec film, sau mrci sa ce vreti voi.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Aia nu e dragoste ce simti tu ca n-ar trece imediat dupa ce vezi o alta fusta!
Eu zic sa nu mai i te destainui asa repede unei fete ca le sperii, dragostea trebuie castigata, sa i te faci placut si apoi totul vine de la sine... dar numai in timp!

| Floreenofficial a răspuns:

Pai las-o pe ea sa deschida subiectele de discutie si pe urma te adaptezi situatiei.trebuie sa fii natural.nu trebuie sa vbesti despre ce nu te pasioneaza, sau despre ce nu stii etc.
succes!winking

| deviant18 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca, ca baiat, nu este tocmai dulce sa ii spui unei fete din prima ca ti'e draga. voi baietii trebuie sa pareti inaccesibili si "duri" tongue incearca sa nu iti mai faci atatea probleme si doar scoate'o la un suc. vorbiti despre filme, muzica, carti, scoala, timp liber, orice! dar ai grija sa nu ii zici ceva prea dulce, incearca sweet, nu dulce dulcebig grin