| Style09 a întrebat:

Salut am 16 ani si sunt indragostit de o fata din liceu. Povestea incepe asa, intr'o pauza o colega de clasa ma trage deoparte si imi spune ca fata despre care e vorba ii place de mine, la inceput nu am dat importanta, dar peste cateva zile m-am indragostit si eu de ea, problema este ca nici unul din noi nu a facut primul pas, nu stiu ce subiect sa gasesc sa ma bag cu ea in discutie ce sa fac? sa astept sa faca ea primul pas nu as vrea sa se duca degeaba, chiar o iubesc

4 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Dragule, o fata care e cu adevarat ca lumea nu se va duce niciodata la un baiat sa-i propuna sa fie cu ea.

si inca ceva.de la "m-am indragostit" pana la "o iubesc" e cale lunga.ar fi trebui sa stii.

| MICHAel a răspuns:

Daca stai pur si sumplu si astepti nu o sa mearga,,, ea chiar vrea sa intri in vorba cu ea,, gandeste-te ca tu cand te apropii de ea, ea in gandul iei spune " haide spuneo haide te rog spuneo " incearca sa intelegi ca nu ai de ce sa fii rusinos

| mistikk a răspuns:

Fetele destepte nu afc primul pas... dragule, daca tu nu te duci sa ii spui clar ce ai de zis nu va merge ii spui ca vrei macar sa incercati... ea vrea sa ii spui clar nu pe ocolisuri ce ai de pierdut si daca te refuza inseamna ca nu stie ea ce pierde

| Mihai543215 a răspuns:

Intrii in vorba cu ea pur si simplu faceti cunostinta, impartiti pareri incepeti sa va cunoasteti m bine si dupa o intrebare daca vreti sa fiti impreuna nu mai fi asa timid ca m mult ai de pierdut daca nu te duci sa vb cu ea