| Yoo01 a întrebat:

M-am indragostit de o fata care a suferit foarte mult pana acum in dragoste. Tine foarte mult la mine m-am intalnit cu ea e foarte ok insa ii este frica sa se indragosteasca ca nu sufere si ii este frica ca dupa o relatie frumoasa ne vom desparti si nu vrea sa strice totul Ce ar fi de facut ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| bublik123 a răspuns:

Daca iti place aceasta persoana atit de mult si esti intr-atit de sigur ca vrei o relatie cu ea? atunci, trebuie sa adopti o strategie care cere extrem de multa rabdare: sa nu o sperii, sa nu grabesti lucrurile si sa fii mereu „casual". Atunci cand observi primele semne ca s-a speriat si ca se pregateste sa o ia la sanatoasa, zi-i ca nu iti doresti prea mare implicare in stadiul acesta si ca doar iti place compania sa! Zi-i ca nu ii ceri nici schimbari, nici implicare totala, dar ca vrei sa continui sa va vedeti! Asa, cu rabdare, te vei apropia incet-incet de ea si cu timpul va dobandi incredere in tine si atasament! Nu exista o alta cale, trebuie sa i te bagi sub piele fara sa o sperii si sa ai rabdare pana ajungi sa ii fi necesar! sper ca te-am ajutat. funda:d

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru inceput fii un prieten adevarat!

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa i spui ca mereu va suferi din dragoste dar viata merge inainte si pana la urma ori ce om se desparte de cineva mai ales la o varsta asa fragila dar conteaza faptul ca pentru cateva zile, saptamani, luni sau poate ani veti fii fericiti.Nu zic ca timpul rezolva tot dar zic ca el te ajuta sa treci mai departe si sa uiti tot. Daca sufera dupa un baiat poti sa i spui ca durerea dragostei se alina cu un alt-ulcare iti arata ca te iubeste(acela fiind tu) si ca va incerca sa nu te dezamageasca.

| Yoo01 explică (pentru xXxMeLexyxXx):

Multumesc tuturor raspunsul nu este deloc greu insa stiti si voi ca in anumite momente nu mai gandesti clar cand vine vorba despre iubire. Multumesc tutuor