| Andrei32133 a întrebat:

M-am indragostit de o fata de la mine din clasasi am 11 ani credet ca sunt prea mic? credeti ca ar trebui sa-i spun ca simt ceva pentru ea?
la ce varsta v-ati indragostit prima oara :$

Răspuns Câştigător
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

E ca sa sp c simti, cateodata te poate ajuta. eu zic sa ii spwinking. Dar sa stii nu esti niciodata prea mic pentru a iubi, oricum nu e sigur c ea e aleasa asa c mai gandeste-te inainte de a vb cu eawinking Asa e cel mai corectbig grin

9 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Nu esti mic pentru a simti asta pentru o fata dar nu e iubire ce simti tu dar doar o infatuare. Poti sa zici ca esti indragostit de o persoana dupa ce stai cu ea de ceva timp si stiti ca aveti multe lucruri care va tin legati.Eu am 15 ani jumate si eu zic ca inca nu m-am indragostit.Am tinut la anumite persoane dar sa zic ca am iubit nu e termenul cel mai adecvat.Eu zic sa incerci sa ii zici, pentru ca nu ai nimic de pierdut si asa reusesti sa iti dai seama daca si ei ii place de tine. Oricum trebuie sa fie o relatie strict platonica pentru ca la 11 ani esti un copil.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Poi eu as zice sa-i spui, adica incercarea moarte n-are.
Si nu cred ca esti asa de mic.Nu e nimic grav in a te indragosti.e chiar dragut.day dreaming.fluturi in stomac,emotii, alea, alea super love struck.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Ceea ce simți tu e atracție nu dragoste

| EvilThoughts a răspuns:

Buna! normal ca nu estiprea mic(dragostea nu are varsta)sh normal ca ar trebui sa ii spui ceea ce simtzi.in general,fetele nu rad de sentimentele cellor din jur(bine,bine, dar acum depinde si ce fel de fata este, dar sunt sigura ca ai gusturi bunehee heemai depinde si in ce relatzie va aflatzi...de exemplu:ei ii va fi mult mai usor sa accepte ceea ce simti pentru ea daca pana acum ati fost prieteni apropiati cat de cat; in schimb,daca nu va cunoastetzi decat ddin vedere sh tu te duci la ea sh ii spui:buna! sunt indragostit de tine"s-ar putea sa fac km urat si sa nu fie de acord, si sa rada de tine (nu din rautate, ci din uimire si nepasare)ai grija!
sper ca tziam fost de ajutor.paaaaaaaaaaaa...aaaaaaaaaaa si eu m-am indragostit prima oara la 7 anishori sh sunt fata, deci din moment ce tu eestibaiat...stay lynystit (colegul meu de bank s-a indragostit de mine la gradinita, deci nu ai d c sa iti faci griji)mai vb paaaaaa

| Smeck15 a răspuns:

Nu conteaza varsta..., stiu cum e. eu m`am indragostit prima oara la 10 ani happy

| Andrei32133 explică:

Ms mult de sfaturiwinking

| andrea_2949 a răspuns:

La 19 ani.

| abc_5716 a răspuns:

Spunei.nu mai asteptaoh go on poate te place si ea si.smug daca nu ii spui nu ai de unde stihappy ...prima dara m`am indragostit la 9 anilaughing

| eve_1432 a răspuns:

Si eu asa zic ca si ZuZzA4eVeR