| Rapirium a întrebat:

M-am indragostit de o fata de la scoala.Sa ii spun asta? Ii bine sa fii direct cu fetele? Si cam ce cauta fetele la un baiat?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. Nu e deloc ok sa te duci asa random la ea sa-i spui. Vorbesti cu ea, ajungeti sa iesiti etc. Si dava merge bine eventual ori ii spui c-o placi ori incerci direct s-o saruti dupa vreo 2-3 intalniri

| Violleta2022 a răspuns:

Fetele cauta la un baiat:
- inteligenta
- sinceritate
- maniere frumoase
- vocabular frumos (fara injurii sau barfe)
- aspect ingrijit (pieptanat, spalat si haine curate)
- atentie la ce spune fata, s amd
Cat priveste daca sa-i spui fetei ori ba, te sfatuiesc sa o faci, dar iute, pana nu vine altul si ti-o sufle!

| Emma30555 a răspuns:

Vezi ce semnale îți dă și fata. Sa fii direct e bine dar tine și de noroc. Unele vor sa fie un pic curtate adică sa te apropii de ele sa comunici și apoi sa vina de la sine, altele probabil ca apreciază un tip mai hotărât. Nu exista ceva sigur care sa meargă. Asculta ți instinctul și fa ce simți. Ce cauta fetele? Băieți drăguți care sa le ofere atenție (nu sufocanți) dar sa fie și siguri pe ei, încrezători. Depinde de chimia dintre voi ca uneori nu contează nici o regula. Nu e complicat, și ele vor cam ce vreți voi pe partea sentimentala.

| VICTORTPURO a răspuns:

Deci treaba sta in felul urmator, ai doua optiuni, ori ii dai de inteles ca o placi prin gesturi, aici vei avea totusi de asteptat o perioada, ori ii spui direct ce simti pentru ea, desigur ca inainte de toate acestea trebuie sa fii deja cunoscut cu ea, sa fi vorbit deja, in caz ca primesti un refuz, nu este nimic strasnic, in schimb daca ii spui direct macar ii vei lasa o impresie buna, deoarece va sti ca ai caracter si curaj, si fetelor le plac in mare parte baieti siguri pe ei, mult success.