| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o prietena suntem si colegi de clasa...ea s-a transferat la mine in clasa de la inceputul anului pana atunci nu o cunosteam. In primna saptamana nu am avut nici o legatura cu ea pana cand a venit weekend-ul cand mi-a trimis mesaj pe facebok si m-a intrebat >Atunci am inceput sa vb cu ea apot la fel de vreo 3 ori la rand m-a intrebat apoi am intrebat-o si eu....si asa m-am imprietenit cu ea si asa vb cu ea m-am indragostit de ia iar acum ma gandesc numai la ea..la inceput cateva saptamani vedeam ca se uita la mine mai mereu acum de o saptamana nu o prea mai face nici de vb nu am prea mai vb cu ea ..deci ce credeti simte ceva pentru mine sau ce ar trebui sa fac? am uitat sa mentionez mai sus dar ea are prieten si are in jur de 19-20 de ani ia avand 16 si eu la fel. Deci ce credeti ma place simte ceva pentru mine?

5 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Incearca sa o saruti!winking Si vei afla daca simte ceva pentru tine sau nu.

| sayWhaaat a răspuns:

Incearca si vezi ce simte pentru tine! Fa-i pentru inceput complimente, dai de inteles anumite lucruri, si invit-o la un suc.

| Jullykss a răspuns:

Buna.Paii ar trebui sa filtrezi cu eaa ...si nha ma rog sa incerci sa afli cum i merge relatia cu actualul.happySi cand te intalnesti cu ea pune mana pe ea, ia-o in brate si daca nu te respinge sa-r putea sa simta ceva pentru tine si uite-te la privirea eii, foarte multe pers. isi dau seama ce vr. o persoana dupa priviri. Atat...happy

| MoKaI23 a răspuns:

Oh uite si mie mi s-a intamplat la fel exact la fel daca nu esti sigur frate intreaba prietenii ei sau incearca sa stai mai mult prin preajma ei. Mie nu mi-a reusit dar poate iti merge tie!

| Dr4gon2 a răspuns:

Asculta fratioare, nu vreau sa te intristezi dar asa sunt toate fetele se tot uita la tine daca ai vorbit cu ele sau daca vor sa iti zica ceva si nu isi dau seama cum dar asta nu inseamna ca te place insa cel mai bun lucru care ti-l sugerez pentr-u a o face sa te placa este sa te apropii de ea si sa intri tu in discutie cu ea nu astepta sa iti scrie pe fb, mess, tw ...etc.Toate fetela asteapta sa faci tu primul pas! Apoi daca observi ca va apropiati tot mai tare si ca iti spune cheati care nu le spune oricui inseamna ca te considara un bff(prieten foarte bun daca nu sti engleza sau prescurtarile in acest caz)
In acel moment e timpul sa ii dai un spatiu personal si sa o "ignori" o vreme scurta api iar intri 2, 3 zile in vorba cu ea si apoi iar ii dai spatiu personal.Un alt lucru foarte important ar fi ca sa te imprietenesti cu prietenele ei deoarece fetele asculta parerea prietenelor lor (Marea majoritate nu toate fetele). Apoi e momentul sa iti faci curaj si sa o inviti undeva asa din senin (ii zici intr-un fel mai amical) si dupa un timp cand iti faci curaj ii spui pur si simplu ce simti pentr-u ea si de acolo iti garantez ea te va trata 2, 3 zile, saptamani ca si cum nu te-ar cunoaste o sa zica ca nu stie si din astea ca sa aiba timp sa se gandeasca deci tu sa nu o presezi deoarece este cel mai rau lucru cu putinta si isi va da seama ca tu esti disperat dupa o relatie si nu va accepta! Nu vreau neaparat fundita sau evaluare dar vreau sa imi dai mesaj privat (in caz ca ma asculti) si sa imi zici daca ai reusit sau daca nu te place sau orice altceva si nevoie! Bafta pretenas(o sa ai nevoie)!