| anonim_4396 a întrebat:

De cateva saptamani m-am indragostit de o prietena si mai suntem si colegi de clasa.Suntem prieteni de curand de cand a inceput scoala s-a transferat in clasa mea de la un alt profil ca nu facea fata. In prima saptamana n-am avut nici o treaba cu ea nu am vorbit de loc. Apoi in weekend nu stiu dc poate nu avea cu cine vorbi era smabata seara mi-a trimis mesaj pe facebook "hei ce faci" si asa am inceput sa vb cu ea iar apoi la fel s-a intamplat si in alte seri tot asa m-a intrebat "ce faci" si asa am devenit prieteni.Dar nu stiu cum s-a intamplat dar am indragostit de ea iar acum ma gandesc numai la ia pur.Nu stiu ce sa fac am observat la ore ca se cam uita la mine stau langa ea in clasa. si nu stiu daca ma place sau daca simte ceva pentru mine ia are prieten (iubit)are cam 19 ani sa zic asa iar ea 16 cat am si eu.Ce e ciudat e ca m-a intrebat de cine sunt indragostit eu ia crede si acum mi se pare ca de o fata cu care mai vb dar suntem amici si nu ma crede.Atunci cand m-a intrebat de cine sunt indragostit eu i-am spus ca de ia am zis "de tine" si apoi am pus emoticoane ca rad [laughing))] si ia mia rasppuns asa "adevarul se spune mereu in gluma" apoi i-am trimis laughing). Deci ce credeti ca ar trebui sa fac sau ma ce credeti simte ceva pentru mine

PS:inca o data are prieten si fara raspunsuri aiurea...

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata isi ia masuri pentru viitorul apropiat, iar tu esti in vizorul ei.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Mai exact ma place sau nu?laughing)

| Adrian_Tudor_1999 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ce simti si daca zice ca ar trebui sa ramaneti doar prieteni o intrebi daca vrea sa mergeti undeva(in parc sau la o cafenea ceva) si acolo o sa vezi ce parere are cu adevarat despre tine si in plus o sa va cunoasteti si maai bine
PS:fa-o sa rada

| ionut554 a răspuns:

Parerea mea este sa o lasi moale, fara suparare. Daca zici ca are prieten s-ar putea ala sa te scalpeze rau de tot.Deci ai mare grija, parerea mea.Bafta!