| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o prietena suntem si colegi de clasa...ea s-a transferat la mine in clasa de la inceputul anului pana atunci nu o cunosteam. In primna saptamana nu am avut nici o legatura cu ea pana cand a venit weekend-ul cand mi-a trimis mesaj pe facebok si m-a intrebat >Atunci am inceput sa vb cu ea apot la fel de vreo 3 ori la rand m-a intrebat apoi am intrebat-o si eu....si asa m-am imprietenit cu ea si asa vb cu ea m-am indragostit de ia iar acum ma gandesc numai la ea..la inceput cateva saptamani vedeam ca se uita la mine mai mereu acum de o saptamana nu o prea mai face nici de vb nu am prea mai vb cu ea ..deci ce credeti simte ceva pentru mine sau ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| lolyanna a răspuns:

Ai putea sa mai vorbesti cu ea? Daca zici ca tot ea incepea conversatiile poate a crezut ca tu nu o placi,da-i de inteles ca da. S-ar putea sa te placa sau cum ii noua poate a vrut sa isi faca noi prieteni si sa se integreze, oricum, tu incearca sa iti petreci mai mult timp cu ea, cu asta incepe totul, baftawinking

| Yahweh a răspuns:

In niciun caz nu trebuie sa-i arati ca o placi atat de mult, cel putin nu deocamdata, ei i-a placut de tine, si ai atras-o atunci cand ai ignorat-o, incerca si acum sa o ignori, dar in acelasi timp sa-i acorzi o oarecare atentie.