| lyza_5707 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat, la prima vedere as putea spune.
La inceput ma cauta, ma suna, era atent cu mine. Dar de la un timp incoace abia scot doua vorbe de la el, daca nu il caut nu ma cauta, si daca il sun vorbeste mai mult decat sec.nu stiu, simt ca nu mai vrea sa fim impreuna. Ce sa fac? nu vreau sa-l pierd... dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| StEluTa_3250 a răspuns:

Te inteleg ca nu vreai sa il pierzi, dar nu meriti ca el sa se comporte asa cu tine. vorbeste cu el spuneo ce te nelinisteste si intreaba-l care e cauza acestui comportament. de acolo vei vedea ce ii de facut. bafta multa

3 răspunsuri:
| Sweet00gum a răspuns:

Eu zic ca l-ai pierdut deja...crezi ca meriti pe cineva neinteresat de tine? citeste si tu ce ai scris si vei intelege ca asa e...

| AlleXx5785 a răspuns:

Buna, poate baiatul e stresat sau ingandurat. Crede-ma sunt baiat si am avut acelasi comportament fata de prietena mea, dar foarte putin timp. Sunt mai multe cauza... poate are ceva ce il streseaza si il mai stresezi si tu. Cn stie poate se comporta cu indiferenta sa te faca sa-l iubesti si mai mult si sa te ingrijorezi asa cum faci acum. Doamne uite ce trebuie sa faci, te duci la el si ii spui: Iubitu, tu stii ca eu tin la tine, dar nu-mi prea place comportamentul tau. Ce spui nu incerci sa te schimbi putin? Pt mine te rogghappy stii ca as merge pana in panzele albe pentru tine, dar ar fi dragut sa te comporti mai colorat. Atat, fara amenintari ca nu mai merge sau chestii de genul ca o sa il enervezi si mai tare, ori te testeaza sa vada pana unde mergi, ori chiar nu mai simte nimic si in cazul asta e putin probabil. Bafta! te pup:X

| wallypif a răspuns:

Lyza ma amuza raspunsurile ce le-ai primit pana acum. Hai sa-ti spun care este motivul real pentru care el s-a schimbat atat de repede. Sunt 2 variante. Incerc sa le expun pe amandoua si acolo unde te vei regasi sa stii ca ala este motivul. La inceput ma cauta, ma suna, era atent cu mine - asta se-ntampla la inceput - dar acum, daca ati intretinut relatii sexuale, el si-a-ndeplinit visul. Orice barbat e un dulce pana isi prinde prada dupa care revine la comportamentul sau natural. Daca, insa, nu ati intretinut relatii sexuale inseamna ca el a obosit sa tot incerce a te ademeni si s-a reorientat catre alta. In ambele cazuri relatia sexuala era scopul lui. El isi va justifik schimbarea de comportament prin tot felul de motive pe care tu nu le intelegi sau te va acuza doar pe tine. De aici rezulta clar interesul lui doar pentru sex in ceea ce te priveste. Asteapta si te vei convinge. Daca ink nu ati facut sex dupa ce veti face nu va mai dura mult relatia voastra. Vei fi doar alta la rand si motiv de lauda-ntre baieti. Daca ati facut deja sex poti fi convinsa ca toti amicii lui stiu deja ce ati facut in pat.