| bombytza a întrebat:

M am indragostit de un baiat online vb de 1 an pe mess pe facebook skipe telefon etc.ne cunoastem bine avem incredere unul in celalat dar totusi nu ne am vazut real pentru ca el este in strainatate. el m-a invitat sa ma duc la el in vizita si acum chiar nu stiu ce sa fac.mie si teama dar inima imi spune sa ma duc. voii ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| NoName16 a răspuns:

De ce sa te iei dupa ce spun altii? Daca tu consideri ca il cunosti si ai incredere merita sa incerci. Si eu am vb cu un tip pe mess, fb etc, ne-am cunoscut iar apoi m-a chemat la el sa ma vada si in realitate si chiar ne doream asta amandoi. Dupa o luna si ceva am mers la el in Italia si sincera sa fiu si acum suntem impreuna si ne intelegem de minune si nu regret alegerea asta. Deci fa ce.ti spune inima. Te poate astepta un baiat bun ce te va trata ca pe o printesa. asa cum mi se intampla mie. Succes!

7 răspunsuri:
| telluno a răspuns:

Nu te duce in strainatate. AI vazut cate cazuri apar la TV? Doamne fereste poate sa ti se intample orice acolo.
O relatie la distanta nu tine!
AM un coleg la munca care are prietena in tara cam la 300 km si este pe duca relatie.
AI grija de tine.
bafta

| Seby90 a răspuns:

Relatiile la distanta nu merg. Been there done that, moved along eventually.
Daca vrei sa insisti si sa faci ce vrea inima fa asa, dar gandeste cu capul.

Imi pare rau...

| XyYx a răspuns:

Nu te duce! Asteapta sa vina el in tara! Nu poti cunoaste un om intr-o viata, dar intr-un an? Ai grija draga mea

| passyon22 a răspuns:

Depinde foarte mult de persoana, dar in mod normal el ar trebui sa vina la tine...

| Ykz a răspuns:

Bună.

Relaţiile la distanţă, nu prea ţin mult. depindă câtă încrede aveţi unul în celălalt. Dacă încredere, respect şi iubire există, atunci nimic numai contează.
Dacă asta îţi cere inima, du-te şi vizitează-l. dar normal, băiatul trebuie să vină să vadă fata, nu invers eu aşa ştiu. Dacă inima îţi zice, fă-o.

Succes :*.

| liutzahp98 a răspuns:

Iti sugerez sa nu o faci inca, decat daca mergi in grup la el.

| 12345678901011121314151617181920 a răspuns:

Sa stii ca poti sa stai cu el daca va intelegeti bine si aveti incredere unu in celalat si sa stii ca ii relatie la dinstata daca tu esti in Romania si el in Italia