| Sfinnx a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile in care cei doi se inteleg mult mai bine cand sunt fata in fata, dar cand vorbesc virtual discutia e seaca si monotona.Cam asa sta treaba la mine si nu stiu despre ce sa discutam si etc.Ne cunoastem de mult timp.

10 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

E atras mai mult de corpul tau decat de creierul tausadsadsad

| Zaygon a răspuns:

Bucura-te. Eu am povestit cu o tipa mult timp pe fb, whatapp si la telefon mai putin. Si cand ne-am intalnit s-a comportat cu mine ca si cu un strain si mi-am dat seama ce persoana de **** poate fi.

| Iyulia3712 a răspuns:

Este foarte bine, tu ai prefera sa fie invers? Sa vorbiti mult pe retelele de socializare si sa stati ca doi prosti uitandu-va unul la altul? E clar mult mai bine asa.

| EmanuelKant a răspuns:

Pai e foarte bine.Retele de socializare iti inchid creieru.E bine ca iesiti si aveti ce vorbi, nu mai folositi facebookul, vorbiti la telefon.

| BlackDice a răspuns:

Cel mai bine folositi alt mijloc de comunicare, mesaje pe telefon sau chiar apel, dar nu facebook sau skype sau alt ****, e bine daca va intelegeti face to face pentru altceva simti, intelegi.

| Sfinnx explică (pentru BlackDice):

Da dar si cand iesim, ori iesim cu grupul, sau cand suntem doar noi doi, suntem mai tacuti.Eu sunt mai tacuta.

| BlackDice a răspuns (pentru Sfinnx):

Pai nu e bine, trebuie sa invatati sa vorbiti unul cu altul, sunteti prea inchisi in voi datorita retelelor de socializare.Un prim pas ar fi sa iesiti mai mult timp amandoi si sa vorbiti despre orice indiferent daca deschizi tu sau el un subiect, doar sa fie, doar asa va deschideti

| Sfinnx explică (pentru BlackDice):

Suntem de o luna jumatate impreuna si ne stim de 2 ani.si mereu iesim si ne stim aproape toate pb si.e ciudat. Ptc nu tot timpu am ce vorbi cu el si despre ce.Nu ma apuc sa il intreb de culoarea preferata =]]

| BlackDice a răspuns (pentru Sfinnx):

De ce nu? te-ai gandit ca si asta poate fi un subiect,oare de ce ii place? poti sa abordezi orice subiect cu el daca e ok tipul. Daca nu poti vorbi orice cu el parerea mea mai bine nu iti bate capul. Un iubit trebuie sa fie cel mai bun prieten. Acum nu stiu, eu gandesc pentru doi,depinde de tine ce faci dar parerea mea ca ar trebui sa vorbesti orice cu el mai ales ca aveti un trecut in spate,plus ca cea mai buna solutie e comunicare, daca ai si cea mai mica chestie pe suflet spune-i,ce te costa? sentimentele vin si pleaca, la fel si prietenii, eu recent m-am despartit de iubita mea si acum e ok, la inceput eram in depresie dar am intalnit alti oameni mai maturi cu care sa pot vorbi orice, pana si de ce apa e uda si crede-ma ca a fost destul de interesantlaughing asta e parerea mea, acum extragi ceea ce vrei.

| Macovei_Dragos_1997 a răspuns:

Pai.
Fata in fata ai spus ca va intelegeti bine ok?
Atunci pune-i aceleasi intrebari sau asemanatoare.
Daca nu merge nici asa incercati cu un webcam.
Bafta!