| Ionela200 a întrebat:

M-am indragostit. M-am indragostit de verisorul celei mai bune prietene. El baiat frumos, eu probabil o fata inexistenta, pentru el... Ma intreb daca totusi am o sansa? Oare pot sa ma indragostesc, pot sa-mi asum riscurile? El sta la distanta de o ora/doua de mine. Nu am curaj sa spun nimanui ce mi se intampla. Ma tem sa nu sufar, dar e prea tarziu. deja sufar, pentru ca nu-l vad. Nu am futuri in stomac, am o incalceala in cap pe care nu o pot explica, am nevoie sa vorbesc despre el.
Voi ce spuneti, am sanse sau doar sa raman cu niste visuri si sa sufar in ele?

3 răspunsuri:
| IsJustMe007 a răspuns:

laughing Si eu tot de verisorul celei mai bune prietene sunt indragostita.Din pacate la mine e alta situatie si nu e asa simplu sa-i spun, dar tu poti sa-i dai de inteles ca-l placi, poate si el simte la fel.Si daca zice nu, capu sus! Esti frumoasa si el nu e singurul baiat draguta din lumewinking Bafta! funda?

| neutrino a răspuns:

Te poti indragosti, e chiar sanatos, dar e bine sa nu ai inca pretentie la o eventuala relatie. Asata pentru ca, asa cum stii si tu, trebuie sa fie si baiatul interesat de tine. Dragoste cu sila nu se poate doar daca, eventual, doriti amandoi o relatie bazata pe sex si atat.

| Nicoleta_Glodeanu_1972 a răspuns:

laughing Eu am 14 ani stiu tot: Cand il vezi ii pui capul la **** ta