| Venssyk a întrebat:

M-am intilnit aproximativ jumate de an cu-n baiat mai mare decit mine cu 3 ani, m-am indragostit de dinsul de la prima vedere, acum in prezent nu mai suntem impreuna.Cum pot sa-l uit cind il iubesc? imi lipseste enorm de mult dar nici nu doresc ca sa ma bag intre el si ea pentru ca nici eu nu concep faptul ca sa se bage cineva intre mine si o persoana draga. Ce pot sa fac, zi si noapte ma gindesc la el si rog raspunsuri serioase. FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Nicky29 a răspuns:

Cati ani ai acum? si la ce varsta l-ai cunoscut... daca ai mai putin de 20 de ani ai o intreaga viata sa il uiti una plina de distractie si prietenii cu care sa iti petreci timpul. Daca ai mai mutl de 20 o sa iti fie putin mai greu cu cat esti mai matura cu atat sentimentele pentru o persoana devin mult mai puternice si este greu sa o uiti. Dupa un baiat vine altu si o sa fie la fel de frumos poate mai frumos decat a fost cu fostul si o sa te bucuri mai mult.Trei ani jumate e un timp foarte lung este greu sa uiti pe cineva happy dar daca o sa iti gasesti alte preocupari si sa ii lasi si pe alti baieti sa socializeze cu tine poate incetu cu incetu o sa mai uiti de el :p.

2 răspunsuri:
| adryna a răspuns:

Sigura ai spus-o exista o EA aici si e foarte foarte complicat cind exista si a treia persoana.toti iti vor spune ca uital.gasesteti altul.dar stiu nu e usor,nu e usor sa uiti,cum poti sa uiti iubirea, nu e ceva imposibil.dar stii lasa-i putin timp sa se intilneasca. daca el va tine la tine si te iubeste si fata ceea este doar o aventura atunci se va intoarce, eu sincer iti spun deoarece am facut la fel ca prietenul tau.dar dupa o luna am vazut ca il iubesc si m-am intors la el si acum suntem impreuna deja de mai mult de un an.dar daca el nu te iubeste atunci e o iubire fara viitor.imi pare rau ca tio spun dar este realitatea cruda.nu poti face nimic doar sa faci alte lucruri ce ar putea sa te distraga sa nu te mai gindesti atit de mult.doar timpul va mai putes sati cicatrizeze rana doar el...

| gabytza387 a răspuns:

Stiu cum e senzatia dar nu pra ai ce sa fc am incercat sa l uit facandumi alta relatie si a mers big grin