| anonim_4396 a întrebat:

M-am intilnit jumate de an cu un baiat, il iubeam si il mai iubesc foarte mult. dar el este fustangiu, in timp ce se intilnea cu mine flirta si cu alte fete.acum deja se intilneste cu alta. fata aceea invata intr-o grupa cu mine la dansuri si tipa sintem prietene, numai ca eu nu prea o am la inima.eu invat cu el intr-o scoala si la recretii des ne intalnim, dar el nici nu priveste in partea mea.la inceput de an cind ne intilneam pe coridor se apropia si chiar ma saruta pe obraz, dar acum parca nici nu ma observa, cred ca prietena lui influienteaza asupra lui si de aia se comporta asa.nu stiu ce sa mai fac, cind imi aduc aminte de trecut imi dau lacrimile deoarece se comporta cu mine foarte frumos si eram cea mai fericita din lume, dar acum mi se pare ca a cazut soarele. ce sa fac? cum sa acctionez ca sa-mi fie mai usor pe suflet?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar fi bine sa il lasi. Daca te placea si pentru el erai ceva, atunci nu-si asculta prietena. Daca a ascultat-o, dovedeste ca tine la ea. Incearca sa nu te mai gandesti la el, gandeste-te la altceva, concentreaza-te pe scoala, fa ce-ti place etc. happy

2 răspunsuri:
| Avon_8981 a răspuns:

Pai sincer...am fost si eu intr-o astfel de situatie.
Am fost bagata in seama numai dupa un timp a aparut altcineva si a schimbat tot.
Dupa ce s-a despartit de persoana respectiva iar am devenit buni prieteni insa dupa ceva timp ne-am despartit.In momentul in care sufeream mai tare a aparut un baiat superb cu care am o relatie si in prezent de un an si 7 luni.
Asa ca asteapta mai putin. cealalta va face un pas gresit si se vor desparti.
Tot la tine va veni.
Ai rabdare pentru ca atunci cand nu te astepti apare PRINUTUL
FUnda/
?

| imarele a răspuns:

Nu te merită. Știu că îți este greu. Așa cum ți s-a scris. Nu merită să te consum pentru cineva despre care spui că nici nu te mai bagă în seamă