| adelina_9409 a întrebat:

"M-am jucat" cu prietenul meu intr-o zi si el a incercat sa ma dezvirgineze.Nu a reusit sa bage p****** mai deloc pentru ca nu era excitata.Intr-o alta zi s-a intamplat la fel dar a bagat p****** putin de cateva ori. El a zis ca nu a ejaculat si ca nici macar nu a avut timp de asa ceva pentru ca ma durea foarte tare si s-a oprit.Totusi menstruatia imi intarzie destul de mult si nu inteleg care e cauza.Ciclul meu menstrual nu era regulat.De ce imi intarzie menstrautia? Pot fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Jaqueline a răspuns:

Eu zic sa stai linistita. Nu cred ca ar fi putut sa il excite durerea ta si mai ales ca nu ai menstruatia regulata. Data viitoare cand va mai jucati incercati cu un prezervativ!
Daca totusi iti faci griji si nu iti apare menstruatia, poti face un test de sarcina dupa 2 saptamani de la contact. Aveti grija de voi! happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricat de mica ar fi penetrarea, ea tot penetrare se cheama si riscul de sarcina exista. Mai este posibil ca menstruatia sa intarzie fiindca corpul tau nu era pregatit de inceperea vietii sexuale si reactioneaza ca la o agresiune. Oricum, e cazul sa faci un test de sarcina si sa ajungi urgent la ginecolog.

| unione a răspuns:

Tot n-am inteles, mai spune o data, ce a bagat?"laughing

| scarly86 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vaginul tau sau pe langa nu ai cum sa fii insarcinata. tu oricum nu ai ciclul regulat asa ca nu trebuie sa ti faci probleme. daca intarzie mai mult de o saptamana iti poti face un test de sarcina si daca acela iese pozitiv, esti clar insarcinata, daca nu iti recomand un consult ginecologic sa vezi cum satu lucrurile.pe viitor folositi prezervativ si lubrefiant de la durex/love plus.

| bubulikutza a răspuns:

Nu stiu prea multe ca nu sunt ginecolog, dar sa stii ca riscul de a ramane insarcinata exista.Eu ti-as da sfatul sa te duci l; a ginecolog impreuna cu mama ta si sa vezi ce s-a intamplat. Dca mai faceti vreun joc cum ii spui tu faceti protejat si nu o sa aveti nimic niciunul. Orcum odata si odata intr-un tarziu tot trebuie ca cineva sa te dezvirgineze.Ma bucur ca te-am ajutathappy... a si apropo fa-ti si un test de sarcina cat mai bun si mai scumpulet...

| Coriii a răspuns:

Nu stiu... cel mai bine ar fi sa te duci la un ginecolog... sau sa faci un test de sarcina straight face
dar totus... sa fiiii mai sigura du-te la un medic "specialist"

| kinnky a răspuns:

Indiferent de caz, penisul cand este excitat, elimina un lichid ce contine spermatozoizi.(cu mult inainte de a-si da drumul) si e riscul la fel de mare sa ramai insarcinata.
fa un test de sarcina, si pe viitor folositi un prezervativ. te fereste si de boli, si e si cel mai sigur. take carewinking