| Andreea_1443 a întrebat:

M-ati ajutat cu o decizie...multumesc mult... i-am sp pr mu k nu vreau s o fac acum. k nu sunt pregatita...credeam k ma va parasi. dar nu a fost asa.este alaturi de mine. i-am zis ca dk vrea sa fie cu mine va trebui s mai astepte pe putin 6 luni-un an. a zis ca...va astepta.eu cred ca tine la mine.dar...mai este o problema...Knd m-am cb q el.nu m-am cb k imi placea(eu mai eram q unu atunci)... m-am cb cu el...pentru k o pr d a mea era innebunita dp el... el m-a placut p mine...am avut un orgoliu stupid.Inainte...eram cu mai multi baieti, el q mai multe fete, el avea in kp numai batai...petreceri...bautura...scoala era "pa-pa"...acum.si eu m-am schimbat dar si el.suntem alte persoane.ne-am schimbat unu p altu. dar ne certam f.des...din 2 in 2 zile...de vreo 4 luni din 2 in 2 zile ne certam...ne impacam. dar... mie nu-mi plac certurile astea si nici lui.am vb q el despre asta dar a zis:"ne certam. dar nu ai vz k ne imp?"...asa este. dar... oare din ce cauza ne certam? .aman2 suntem f.orgoliosi...dar...asta este? ...si...el mi-a zis ca s renunt la o prietena care i-a facut mult rau lui pana sa ma cun p mine... csf? tine la mine dk a zis ca ma va astepta pana voi fi eu pregatita pentru chestia aiawhistling...plss.mersi:*

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai multa atentie cu atatea "combinari"! Cam asa apar ori puii de Om, prematur, ori se ramane infertila, ca pedeapsa divina pentru avort!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te rog, poti scrie in romana? Sunt pasaje complet neinteligibile. Aici de exemplu, am citit de 4 ori, dar nu inteleg ce ai vrut sa spui :Knd m-am cb q el.nu m-am cb k imi placea(eu mai eram q unu atunci.
Din ce am inteles, sunteti amandoi foarte tineri si imaturi si aveti o relatie tipica de adolescenti. E frumos sa fie asa, poate va veti maturiza impreuna si veti continua, poate la un moment dat drumurile voastre se vor desparti, important acum e sa va iubiti frumos, sa va respectati, sa nu va jigniti si veti ramane toata viata cu fiorii dulci ai acestei iubiri.

| Andreea_1443 explică:

Brigaela... mi s pare ca am vb cat s poate d clar.nu stiu dc u nu ai inteles...pentru k vd k ceilalti au inteles. dar ok.mai zc odata... Ziceam:Cand m-am combinat cu el...nu imi placea de el...am facut o ambitie.deoarece "prietena" mea era innebunita dupa el... si am vrut s ii arat k daca vreau... pot sa i-l iau! iar eu atunci...cand l-am cunoscut pe el.mai eram cu inca un baiat...asta am vrut s zc.mersi mult pentru ce mi-ai mai spus.mersi:*

| Vyio a răspuns:

Va trebui sa stati de vorba serios, sa vorbiti sincer unul cu altul si fara sa va certati in momentul discutiei. Certandu-va nu veti ajunge la nicio concluzie favorabila pentru relatia voastra si daca vreti o pastrati si sa evolueze, atunci va trebui sa gasiti o modalitate de echilibru. Pare greu si este, intr-adevar, dar daca va doriti cu adevarat amandoi, veti reusi.

| AndreeaprintesaluSorin a răspuns:

Asta e bine, k vrea sa te astepte. dar niciodata nu mi-a placut sa mi se spuna d catre iubitul meu sa renunt la o prietena. indiferent k e cea mai buna prietena, sau doar asa prietene din cand in cand. fa-l sa inteleaga k prietenii ti alegi singura. si in legatura cu certurile, si eu cu fostul meu prieten pe care si acum il iubesc, ne certam mai rau in fiecare zi. nu treacea zi in care sa nu ne certam dar ne iubeam. se spune ca fara cearta iubirea nu ar mai fi iubire adevarata, dar e rau sa suferi asa mereu. eu te sfatuiesc k atunci cand se apropie cearta sa nu ii mai zici nimic. sa il lasi asa sa zica, si asa vei scapa si de cearta. sau sa te mai gandesti k el trebuie sa vina la tine daca el a inceput cearta. cand e vina lui, nu veni tu cu impacarea. lasa-l pe el sa isi ceara iertare daca a lui e vinawinking:*:*:*ai grija d tine si uite ia id meu printezza_talentata96 si daca ai nevoie d sfaturi in dragoste poti apela oricand la mine:X:X:pup