| Rukhsandra a întrebat:

Sa ma impac cu fostul'?straight face... el mi-a zis ca nu poate sa ma uite si ca ma iubeste mult...eu ce sa fac sa ma impac cu el? a zis ca tot ce mi-a zis a spus ca-l inervasem rau si dupa ia parut rau straight face

Răspuns Câştigător
| perla a răspuns:

Nu merita de ce te-a lasat? daca te vroia insista si erati impreuna!

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da pai omul la nervi spune multe, dar apoi regreta.Asa a facut prietenul meu cand eram despartita de el, a spus multe vorbe care m-au durut si nu am meritat; dar apoi a regretat, mi-a cerut sa ne impacam si am acceptat.Si uite ca din iubire m-am impacat cu el si nu-mi pare rau ca ne iubim mult si ne intelegem foarte binehappy.
Depinde din ce cauza v-ati despartit, daca crezi ca inca il iubesti si simti ca si el te iubeste, daca mai exista o sansa de impacare, atunci impaca-te cu el.Eu cand m-am impacat cu prietenul meu nu credeam ca ne vom intelege asa bine si au fost multe certuri si probleme intre noi, dar am hotarat amandoi sa uitam ce a fost si sa o luam de la inceput si asa am facut!
Fa si tu asta daca simti, dar gandeste-te bine inainte de a lua orice decizie.Nu cred ca daca te impaci cu el ai de pierdut, eu asa sunt de parere.
DAca vrei sa te impaci cu el, vb.cu el si spune-i tot ce simti si incercati, vedeti voi pe viitor.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca il iubesti, mai da-i o sansa ca sa nu regreti mai tarziu!
Insa ai grija sa nu fi fraiera si sa te joace cum vrea el!

| stresu a răspuns:

Daca inca iti place omul...impaca-te cu el; acum eu nu stiu in ce conditii v-ati despartit ca te-as putea ajuta mai mult. Dar daca numai l-ai Enervat, atunci n-o mai face si iubiti-va cu spor!thinking

| Lorelai a răspuns:

Nu te lua doar dupa vorbe, asteapta sa vezi si fapte care sa-ti arate tie ca intr-adevar ii pare rau si ca te iubeste.

| Mihaic93 a răspuns:

"Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu numai când au dreptate, ci si când greşesc."

| lencikk a răspuns:

Hey...buna.eu zic ca aici tine de ce simti u cu adevarat. daca u crezi ca simti ceva pentru el si daca el spune ca te place nu vad care ar fi problema.in schimb gandeste-te ca iti poti face rau si tie si lui daca stai cu el doar pentru sentimenete purtate de el pentru tine iar tu sa stai cu el doar pentru simplul fapt ca sa spui ca ai un "prieten". u ce zici? merita sa te impaci? daca ai incredere ca va fi ca la inceput thinking succes:*

| disturbed a răspuns:

Eu zic sa incerci...

| RoxyAde a răspuns:

Daca inca mai ti la el si el spune ca te iubeste si nu te poate uita, si tu crezi ca daca ati reincepe relatia totul ar fi ok, atunci impaca-te. Tu sti mai bine ce simti si ce vrei.winking

| RoxanaCher a răspuns:

Daca inca il mai placi, ar fi bone sa-i mai dai o sansa, ca sa nu-ti para rau nici tie si nici lui! Dar daca din nou se desparte de tine si apoi din nou vrea sa fie cu tine, atunci inseamna ca te foloseste! Eu zic sa mai incerci! Daca numai simti nimic pentru el, atunci nu te mai stresa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si vorba aia "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust". parerea mea e sa iti vezi de viata ta mai departe, si eu trec prin aceeiasi chestie.ieri m-am despartit de cel cu care eram de 2 ani si eram la a 2-a impacare si crede-ma ca NIMIC nu a mai fost la fel.acum treaba ta ce vrei sa faci!
O zi buna!

| fabutzu a răspuns:

Nu inteleg de ce ne intrebi pe noi. raspunsul e doar la tine. daca tu il iubesti si crezi ca ar merita o sansa eu zic sa te impaci cu el