| Jany123Jane a întrebat:

Acum o lună și ceva am început să vorbesc cu un băiat pe internet.Mi-a spus că ma place, ca vrea sa ne vedem, imi făcea complimente, vorbeam toată ziua.Eu i-am pus spus intr-un fel, o porecla, iar el si-a schimbat numele de utilizator de pe insta, punandu-si numele respectiv. De vreo săptămână nu mai vorbim deoarece imi tot spunea că ma iubeste, iar eu i-am zis ca e imposibil pentru ca nu ma cunoaste. El nu mi-a mai raspuns. Nu si-a schimbat numele chiar dacă vorbește cu alte fete. Oare de ce nu l-a schimbat? De plăcut este exclus, nu mi-ar fi dat seen. Si eu ii dădeam seen, nu ii raspundeam câteva zile, dar tot il cautam.

16 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai probabil avea alte ganduri cu tine ori era vreun disperat care isi cauta iubita iar cand a vazut ca nu merge declarandu-si iubirea, a incetat sa se mai joace cu tine. E mai bine asa. Nu ai de ce sa il cauti pentru ca nu e de incredere. Asa cum i-ai spus si tu, este imposibil sa te iubeasca din moment ce nu te cunoaste.

| Adry05 a răspuns:

Probabil pur și simplu i-a plăcut porecla respectivă. o fi văzut că nu-i merge cu tine și caută una să se lase mai ușor nu știu îs prea puține detalii

| Jany123Jane explică (pentru Adry05):

Porecla e "băiatul papagal "

| RAY a răspuns:

Pierdere de timp, asa se numesc conversatiile online o mare pierdere inutila de timp

| SilentRain a răspuns:

Nu are nici o intenție serioasa cu tine, dacă ești fraiera și pui botul la vrăjeala asta ieftina, ți-o trage și te lasă
Mai bine nu vorbi cu el deloc

| Sofer a răspuns:

Încerca ceva cu tine dar nu i-a ieșit.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Uită-l! Și nu mai pica la vorbe frumoase pentru că nu înseamnă nimic. Cum nici nickname-ul ăla nu înseamnă nimic. Ai dreptate, nu are cum să te iubească după o săptămână, dar urmărește să obțină ceva de la tine și de aceea încearcă să te manipuleze prin complimente etc. Un băiat normal la cap nu se grăbește așa nici cu văzutul, nici cu exprimarea afecțiunii. Nu îl mai căuta pls, îți zic din experiență că deja cunosc tiparul. Ai grijă de tine.

| Emma30555 a răspuns:

Probabil vorbește cu mai multe fete și nu e serios. O persoana care spune cuvinte mari de la început nu e de încredere

| MValentin a răspuns:

Continuati doar sa vorbiti, un răspuns exact ar fi impropriu. Deodată ce v-ati axat doar pe,, goalul,, de a stii ca ne placem si ne iubim dupa gata simtim ca am ajuns unde ne propuneam si nu mai luptăm nu duce undeva bine. Doar intreaba-l si la cel exprima-te si tu cat mai mult

| Dana1999 a răspuns:

Unii baieti confunda iubirea cu atracția sexuală sau sunt mai îndrăgostiți din fire. Nu e neaparat ceva pervers in asta. E atras de tine și își arata mai ușor sentimentele. Nu trebuie sa fie ușuratic sau disperat pentru a face asta.

| Nume6 a răspuns:

N-ai de unde știi că vorbește cu altele, chiar dacă ar face-o, poate a văzut că nu îl placi, adică a crezut asta deși tu îl placi, și s-a dus să combine pe alta. Ţi-a zic că te iubește în sensul că te place. E supărat de îţi dă seen, dar tot te place, e supărat că după ce ai început să îi zici că nu te iubește, i s-a creat impresia că nu îţi place de el. Dă-i mesaj și încearcă să îl împaci, poate fi băiatul ăla cu care o să ai o relaţie de durată. Nu uita: Dumnezeu îţi dă, dar nu îţi bagă și în traista... Cred că înţelegi ce vreau să spun... happy

| Jany123Jane explică (pentru Nume6):

Mulțumesc!
Nu prea cred că mă place. Dacă m-ar fi plăcut, mi-ar fi trimis mesaj. Când i-am trimis mesajul ăla a încercat să scrie ceva, dar s-a răzgândit.

| Ralukafay a răspuns:

Numele nu și l-a schimbat pentru că ori a uitat de el, ori că nu poate să și-l schimbe decât după o anumită perioadă de timp pentru că așa au impus cei de la Instagram!

| Justme79 a răspuns:

Bună văd adesea întrebări idem ca și aceasta pe care tu ai adresato happy uneori cred, că cel mai bine este sa afli răspunsul direct de la sursa pentru, că aici nimeni nu va ști cu siguranță ce să îți spună concret... exemplu eu începusem in 2012 să mă văd cu un băiat la început toate bune și frumoase vorbeam zilnic la tlf pe net șamd am ajuns să fim și intimi după vreo 3 luni ...la un moment dat după aceea s-a schimbat la 180 de grade laughing și numai vorbea cu mine decât o singură odată mi-a trimis un msj pe tlf sa îmi spuna că este mai bine așa că nu vrea sa îmi facă rău iți dai seama că am innebunit, pur și simplu nu mă așteptam la așa ceva din partea lui de aceea într-o zi in fața blocului m-am dus direct la el și l-am întrebat de ce schimbarea asta așa dintr-o dată ști ce mi-a zis, că nu este de acord mama lui să fie într-o relație cu mine că am fost căsătorită că una că alta fapt ceea ce nu era adevărat (cu, casatoria ) și el știa adevărul bineînțeles, eu i-am zis așa tu vrei să fi cu mine, mă iubești el a zis Da ok atunci las-o pe maicata cu ce zice ea și hai să fim împreună happy și de atunci până în prezent suntem împreună sper să te ajute ceea ce ți am spus!

| Silwian a răspuns:

Oare ce se intampla daca ii Spuneai ca l crezi?)) daca i ai zis ca nu l crezi ce ai castigat?)))

| Jany123Jane explică:

Vă mulțumesc pentru răspunsuri!