| anncutsa a întrebat:

Ma cert foarte des cu prietenul meu din niste prostii sad. Suntem amandoi foarte orgolios si de aia.
Cand suntem impreuna totul e ok, radem, discutam. dar cand intram pe mess incep discutiile " esti impulsiva, iar faci faze de astea? schimba`te! " si numai, numai reprosuri primesc din partea lui sad. nu inteleg de ce nu-mi spune atunci pe moment cu ce am gresit
tin mult la el si nu vreau sa ne despartim crying as vrea sa fac ceva sa ma schimb si eu dar sa vad ca totul se va schimba si intre noi ca m-am saturat si eu de atata cearta!
incerc tot timpul sa inchei eu subiectul mai mult de 2 minute nu tine, si iar incepem.

ce as putea sa fac? ajutati-ma, va rooog!

Răspuns Câştigător
| doc a răspuns:

Buna,

Pentru inceput nu mai incheia subiectu atunci cand incepeti o cearta, de preferat sa fiti fata in fata cand va certati si descarcativa de toti nervii si stresu pe care il aveti... o sa ajute mult asta. Iar discutiile pe mess nu sunt de apreciat daca nu va cunoasteti bine unul pe celalalt fiindca ai putea spune chiar si o gluma si lui sa i se para ceva dubios pentru ca el nu stie ce ai gandit sau la ce anume te-ai referit in momentul acela si maginatia lui lucreaza prea mult, prin scris se intelege altfel, nu e ca atunci cand vorbesti cu el caand poti auzi tonalitatea vocii expresia fetei sau privirea, e cu totul diferit.
Nu trebuie sa te schimbi si nici el.
Ai putea sa-mi dai un mesaj cu un fragment din ce vorbiti pe mess, in special cand incepe cearta sa vad motivul si continutul si poate va pot ajuta mai mult.

Toate cele bune

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, certuri exista in orice relatie, dar eu cred ca nu ar trebui sa fie exagerate si asa dese... e bine ca atunci cand sunteti impreuna va intelegeti binehappy. Si eu cand sunt cu prietenul e totul ok, apoi ma suna si ma ia cu tot felul de reprosuri si tampenii care in fata nu mi le-a zis.Eu cred ca comunicarea e foarte importanta si poti sa raresti discutiile pe mess ca de la o scanteie se degenereaza, intalniti-va cat mai des si lasati messul ca pe mess multe se pot spune, uneori din lipsa de ocupatie.

| catthshshshs a răspuns:

Spune-i in fata ce ai pe suflet, nu lasa sa se adune atatea resentimente fata de el. Spune-i si lui in fata ce ne-ai spus si noua.Si daca vezi ca tot nu merge ia decizia inteleapta de a lua o pauza in relatia voastra...winking

| HBK a răspuns:

Daca el nu da semne ca isi remediaza orgoliul, incearca tu sa faci ceva sa salvezi relatia, lasa tu deoparte orgoliul si spune-i si lui de comportamentul sau ca astfel poate avea de suferit.Lasa si de la tine, fii mai ingaduitoare.Schimba topica discutiilor de pe mes sa nu mai genereze in conflicte.

| Anecherry a răspuns:

Buna, am fost si eu in situatia ta, si sincera sa fiu messenger-ul mi-a distrus relatia. incearca sa ai o discutie deschisa cu el despre acest subiect; si incearca sa mai lasi un pic de la tine, daca se poatehappy

| Alex_2741 a răspuns:

Buna

nu stiu daca e bine ce sp eu dar eu ii mai fac prietenei mele adica i-am facut am promis ca nu o sa ii mai fac happy ma fac cuminte tongue

mereu cand e de o cearta ceva ii sp ca nu stiu daca sa o las sau sa mai stau cu ea blushing... oricum nu o las si nici nu o lasam big grin asta se stie big grin... o iubesc prea mult sa o las.nu stiu icneark si u ceva de genu. daca mai continui mult asa mai bine incheiem relatia thinking si daca te iubeste sigur va inceta cu cearta.are ceva pitici pe creier tongue.nu stiu ce are de iti face asa thinking dar nu imi place.Mult Succes Danna big hug :*

| anncutsa explică:

Orgoliosi *

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel patim si noi. si chiar nu stiu ce sa mai fac sad

| the best evil a răspuns:

Iata sfatul nu-l lasa sati comande ceartate cit mai mult cu el si apoi o sa inceapa sasi ceara iertare dar si sfatul lui doc tot e bun