| anonim_4396 a întrebat:

Ma cunosc cu un baiat.Se purta foarte frumos cu mine, a zis ca ma iubeste intr-o zi sa aranjat si a zis:"M-am imbracat asa pentru tine", ma lua de mana, ma imbratisa, il mai plezneam una dar el nu imi facea nimic mie. Odata l-am bagat cu fata in spini dar din greseala si tot nimic nu mi-a facut.Acum ne-am mai maturizat si am zis sa ii spun ca imi place de el dar acum si-a facut alti prieteni(ianinte statea numai cu mine) si ma cam uitat.Eu spuneam ca nu ii mai place de mine dar intr-o zi a venit la mine si am jucat adevar sau provocare si m-a intrebat cat la suta il plac.Eu am zambit si nu am spus nimic si cand vroiam sa ii spun a venit unu si la luat de gat iar eu am inceput sa tip la ala sa-l lase in pace. S-au batut putin si a plecat si nu a mai vorbit cu mine asa ca nici eu nu l-am bagat in seama.Cred ca stie tin la el pentru ca a venit un prieten de al lui sa se bage cu mine si am zis nu din cauza lui. Odata s-a combinat cu una care se foloseste de el. Eu i-am zis lui ca fufa aiia il barfea si ca ea vrea sa se desparta de el dar tot pe ea o credea pana s-a adeverit ce am zis si a venit la mine si mi-a spus ca am avut dreptate dar el tot nu ma asculta si s-a bagat cu ea din nou si din nou a fost parasit, folosit si de atunci a devenit emo, mai bate fetele parca mai salbatic si vrea s-o bata pe aia.Baiatul de care imi place acum sta cu niste golani cu atv-uri, care fumeaza se drogheaza injura (dar el nu face chestii de astea) dar cand trec cu fetele pe acolo pe ele toti le injura si doar pe mine nu. Intr-o zi am chemat doi baieti mai mari sa ii sperie pe ei (dar era sa iasa urat pentru cei cu atv-uri) si cred ca el s-a suparat pe mine. Apoi a mai trecut pe langa mine cu bicicleta si i-am zis ca cei doi de atunci nu o sa ii faca nimic lui iar el mi-a zis asa in graba :"Bine, pa". De atunci nu am mai iesit afara si i-am sters numar din telefon si azi am primit vreo 3 beep-uri de la 3 numere diferite. Oare m-a sunat el? Mai tine la mine?

Voi ce credeti.

(scuze ca am mai postat intrebarea)
Imi este greu si nu pot sa imi schimb sentimentele fata de el orice mi ar face. sad si orice as face NU POT sa il uit!

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Du-te si spune-i ca iti pare rau ca l-ai batut si ca ti-ai batut joc de el atata timp si zi-i ca l-ai placut din totdeauna.se va simti bine cand va auzi. happy
succes! :*

| RimePeHartie a răspuns:

Hmm... dificila situatie. incearca sa vorbesti cu el despre un anumit subiect (cum ar fi trecutul vostru, ce mult v'ati distrat impreuna etc) si dupa reactia lui o sa iti dai seama daca mai tine la tine sau nu. poate prietenii care ii are acum ii interzic sa se mai vada cu tine...sau poate e alt motiv. da-i de inteles ca inca il placi si atunci dupa reactia lui iti vei da seama ce sentimente are pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alynutza1996 esti o t_a_r_f_a ordinara. ai postat link-ul ala doar ca sa faci tu puncte.

| michela_9550 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, spune-i ca tii la el. Daca va impacati fi mai feminina( ia-l in brate, sarutal, fa-i complimente). Sunt sigura ca el tine la tine, mai ales la cate ia-i facut nu sa comportat urat cu tine. Invital la un suc si vorbeste cu el, spune-i ca nu la-i uitat si inca mai tii la el