| deUts a întrebat:

Buna TPU.

azi m-am intalnit cu un baiat.se uita insistent la mine. dar a trecut. apoi peste vreo 4 ore m-a sunat un numar de telefon.sh mi-a spus ca este el.

imi place de el. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Sa mai vorbiti. Dar tu sa nu-l suni, daca el te place sa lupte pentru tine, asa cred eu. Oricum asta nu conteaza ca nu poti sa-l suni si tu.Invita-l in oras, la un suc, sau vorbiti pe mess.

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Doar pentru că te-a sunat şi pentru că s-a uitat insistent la tine nu înseamnă că te şi place.
Tu, în schimb, ai putea să faci în aşa fel încât să-l cunoşti mai bine (mai ieşiţi la plimbări, sună-l şi tu pe numărul ăla să vezi dacă tot el îţi răspunde, etc). Şi dacă îl vezi faţă în faţă observă-i comportamentul faţă de tine. Ştim cu toţii că dacă îşi aproprie şoldul de al tău, intră în spaţiul tău personal, şi practic ar dori să fie mai apropiat de tine.
Îţi recomand totuşi să fii precaută până nu-l cunoşti bine şi nu ştii ce anturaje are.

| Jessica a răspuns:

Asteapta sa te invite in oras sau poti sa il suni sa ii spui sa va intalniti. Daca esti o fata curajoasa.Bafta!

| kattya96 a răspuns:

Astepti. A pus el deja ochii pe tine. Si daca zici tu ca te-a sunat, nu mai dureaza mult si o sa iti ceara sa va intalniti. Accepta si aranjeaza-te bine, te pup.
SUCCES:*

| selena_5281 a răspuns:

Din moment ce se uita insistent la tine si te'a sunat banuiesc ca si el te place.
intra in vorba cu el, spune'i ce simti.
sau daca ti'e rusine, nu ai curaj. poti astepta sa vezi ce se intampla

| parvina a răspuns:

Pai daca ti-a sunat poate te place. dar cred ca nu te-a sunat degeaba macar te-a invitat undeva sa ieshitsi? daca da, atunci accepta si va fi totul ok.asta depinde si de tine. daca te mai suna fii mai indrazneata si invita-l tu pe el undeva))succes)