| anonim_4396 a întrebat:

Ma cunosc de foarte mult timp cu un baiat si de vreo 4 ani stam impreuna doar in vacanta de vara.Eu am 16 ani si el 20...suntem atrasi fizic unul de celalat, el imi spune ca eu pentru el sunt mai deosebita.Problema e ca el a umblat cu multe si acum este cu o fata.Cand ne-am intalnit ultima oara el a venit dupa mine sa vorbim asa ca am intrat in masina.Am inceput sa ne sarutam la un moment dat si el a ajuns intr-un final sa ma masturbeze fiind prima mea experienta de acest gen. Dupa aceea ne-am mai intalnit cateva zile dar apoi el nu a mai dat niciun semn de viata. Mi-am dat seama ca tin mult la el si nu stiu ce sa fac cand o sa vorbesc cu el.Stiu ca si el tine la mine dar pentru tipa cu care sta el a fost primul. L-am intrebat ce simte pentru ea si spune ca nu stie...Sunt constienta ca daca ar fi sa stau cu el, atunci ar vrea sex si eu nu sunt inca pregatita.VA rog dati-mi niste sfaturi...

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Gata, ai gresit, opreste-te si lasa-l, el si-a atins scopul, sau vrei sa faci si sex cu el, ca sa fii o noua femeie trecuta prin "mana" lui? De ce accepti asemenea compromisuri, ce esti tu "manta de vreme rea", de la 12 ani pierzi timpul, verile, cu el? Scuza-ma, ce este in capusorul tau de 16 ani? Nu esti nici adolescenta, nici femeie, dar eu am sa-ti vorbesc ca unei prietene, paraseste-l, fa tu primul pas, chiar s-au terminat baietii, in tot timpul anului pana vara tu ce ai facut, nu ai avut niciun amic cu care sa schimbi o vorba, sa iesi la o plimbare, la o discoteca? Nu pot sa inteleg, cum sa stau vara de vara, 4 ani la rand pentru cineva care vine, ma maturbeaza si pleaca, iar acum il astept cu nerabdare sa faca si sex cu mine? Crezi tu ca asta este dragoste, sau iubire, sau cum vrei tu s-o numesti, este o relatie pasagera care urmeaza sa se transforme intr-un dezastru, opreste-te, te rog...

3 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

Are dreptate Elena. Rupe orice legatura cu el, ca nu merita. Te foloseste. Nu fi naiva, ca dupa cum se poarta nu da de inteles ca vrea o relatie cu tine. Te lasa balta cand are el chef. Si nu e corect, tu meriti ceva mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In tot acest timp eu am mai avut si alte relatii, bineinteles... a fost o perioada normala.numai ca atunci cand ne vedem, e diferit.nu pot sa-l compart cu altul...si in ciuda celorlalte relatii, atat eu cat si el nu puteam rezista foarte mult unul fata de celalalt...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e k in tot acest timp...eu am mai avut relatii. dar atunci cand il vad...nu stiu. e un sentiment aparte...si el e la fel...chiar daca avem alte relatii.tot intoarcem capul unul dupa celalalt.