| livixd a întrebat:

Heii am si eu o problema acum un an am cunoscut un baiat foarte dragut pe un site de socializare am facut schimb de id-uri am tot vorbit prin mesaje mai la telefon una alta si incepusem sa il plac ..si o fata tot de pe acelasi site mi-a spus ca prietenul ei si ca sa il las in pace dar ea mintea de fapt si el mi-a zis ca nu e cu ea ma suparasem foarte tare pe el si nu mai vorbisem aproape 3 luni cu el si distanta dintre noi e de 94 de km si cand am intrat in vacanta de vara am inceput din nou sa vorbim si acum o luna si cateva zile ne-am intalnit prima oara si ne-am combinat deoarece ne atasasem foarte mult unul de altu si ne-am mai intalnit de atuncea de cateva ori tin foarte mult la el simt k e acel baiat langa care as sta toata viata nu e k si altii dar mi se pare ciudat k isi face planuri pentru noi 2 pe viitor adica ca o sa avem copiii si o sa stam la casa noastra si bla bla bla si toti prieteni mei imi spun k da sa il las in pace deoarece e distanta si ma poate insela oricand vrea el si i-am tot spus ca mai bine sa imi spuna daca e o fata la mijloc si mi-a zis ca nu m-ar da pentru niciuna si k el nu doarme cu toate proastele cu care se culca o gramada de baietii tinem am2 la relatia noastra vad k se implica si el la fel de mult ca si mine oare va tine relatia noastra la distanta? Fara jigniri!happy Dau funditaaa:* Pupici

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Daca tu simti ca e un bait ok -continua si nu te lua dupa toti -Intotdeuna am admirat pesoanele care lupta pentru relatile si iubirea lor, chiar daca e sa-i desparta Kilometrii intregi.Trebuie sa intelegi ca o realtie la distanta rezista daca e bazata pe incredere foarte mare unu in celalalt-Intotdeuna exista un dubiu ca celalalt te poate inseala dar dca ai incredere te simti mai bine.Nu e bine sa gandesti aiurea si sa planeze indoiala. Faptu ca vb de viitor e bine, cati o fac in ziua de azi. Majoritatea vor doar relatii pasagere, fete de-o noapte si distractie.Trebuie sa iti aduc aminte ca pentru astfel de realtie trebuie sa aveti peste 20 de ani pentru a va putea mai des si a nu da socoteala nimanui, cuma ar fi parintii.Fi mandra ca are planuri de viitor inseaman ca e un baiat minunat care se gandeste la viitor si nu la pasarea doar -dar iti reacomad dca o sa se aduca vb de sex sa o faceti cam dupa un an -e foarte riscant pentru ca exista si posibiliatea sa fie un amre mincinos care sa aiba vrajeala cat caru.Tu decizi singura ce faci. Sfatu meu e insa sa va mai intalniti si sa mai vb fara contact sexual si alte nebunii din astea deocamdata.Cu timpu iti vei da singura seama daca se merita.

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Hmm din limbajul tau reiese ca esti o copila. La varsta ta, crezi ca totul este roz, ca nu te poate ranii nimic, esti inconstienta, ai inima inocenta, poti fi ranita foarte usor.Nu cred ca esti in stare la varsta ta, sa pastrezi o relatie la distanta.Deobicei cand un baiat isi face planuri de viitor, se gandeste departe, inseamna ca iubeste persoana de langa el.Acum depinde si de varsta voastra, la varsta voastra voi sunteti doar niste visatori, pana trebuie sa infruntati realitatea. Nu uita, de la vis pana la implinirea lui este o cale lunga.

| Auslesse a răspuns:

Fara sa te descurajez, iti doar atat! si mie mi-a promis un baiat multe si nevrute si n-a fost bine! am decis sa ne despartim pentru ca nu era baiatul pe care-l credeam eu!

| Danysan a răspuns (pentru Auslesse):

Hmmm ma intreb ce oare :-p

| Auslesse a răspuns (pentru Danysan):

Eeeii,ce oare?
ca face si drege!

| Danysan a răspuns (pentru Auslesse):

Ai ma laughing -zi ca te-a cerut de nevasta si apoi s-a razgandit!

| Auslesse a răspuns (pentru Danysan):

Ha,ha! ar fi vrut ellaughing

| Danysan a răspuns (pentru Auslesse):

Auch laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, din ceea cea ti-a spus tipul reiese ca este un vrajitor de mare clasa, fata aceea nu avea de ce sa se ia de tine aiurea dar acum sufera cum o sa suferi si tu peste cateva saptamani. Nu sunt rau dar cel mai bine e sa-ti pui intrebarile negative despre o persoana inainte de ai accepta prietenia.