| Baschetbalistu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut, TPU, am revenit pe acest site cunoscut dupa multi ani de zile, sunt schimbat radical, stati linistiti. Am o problema cu o fata, cine nu ar avea, problema este ca nu sunt lamruit cu comportamentul ei si acele lucruri pe care ea le face atunci cand e langa mine si atunci cand nu este langa mine. In primul rand, eu nu ma pricep mai deloc sa abordez o tipa, chiar daca tipa arata SUPER, eu cedez mereu in domeniul acesta, am o tipa pe care o consider precum o sora, chiar daca intr-un fel sau altul se afla in pieptul meu, tipa asta, pare ca imi datea semne ca ma place la inceput cand ne-am cunsoscut, acum cam s-a retras din cauza faptului ca, eu tipul acela de la inceput, nu a stiut cum s-o abordeze, asa ca intr-un motiv sau nu, vorbeste cu prietenul meu. Daca il place pe prietenul meu acum? Asta e intrebarea? Raspunsul la aceasta intrebare este urmatoarea: NU S-A DESFASURAT NICIUN SEMN SAU O PRIVIRE "MAI APRINSA" NICIUNUL, DAR NICI NU A SPUS EA CA IL PLACE, PUR SI SIMPLU NU S-AU INTALNIT, doar o singura data, asta fiind, in prima seara cand am dat de ea intr-un parc din orasul meu, pe care si prietenul meu a observat ca imi da semne ca ma place, dar eu nestiind s-o abordez, nu am facut nimic. Dar, intr-un final, prin multe incercari, am intrat in vorbe cu ea, fiind si prietenul meu cu mine, mai nou, cu noi. Atunci a fost ultima data cand s-au vazut ei, doar niste mesaje pe Facebook din cand in cand. Dar, ea atunci cand ma vede, nu stiu care ar fi motivul sau telul, dar are o comportare mai deschisa, m-ai aprinsa, se uita la mine cu alti ochii, ma priveste cu blandete, cand ma vede sa opreste in dreptul meu incercand sa vorbeasca cu mine, chiar daca o prietena de-a ei fiind si a mea, este in discutie cu mine, se baga si ea precum o "soacra".

Intr-o seara, m-am intalnit cu ea accidental, asa cum facem noi mereu, dupa ce am pupat-o, a fost asa de lent incat m-a simtit ca am stat un veac langa ea, discutand cu prietena mea si a ei, in timpul acela nu am privit-o nicio clipa pe ea; dupa ce am plecat definitiv de langa ele, tipa a ramas precum o piatra privindu-ma sec, asta ce inseamna? Ca ma mai place sau nu? Ea spune ca nu ma place, chiar mi-a si spus-o, iar cand am ajuns acasa mi-a zis ca motivul a fost ca nu am privit-o o clipa si din cauza asta a ramas precum o stana de piatra uitandu-ma la mine, deci... tipa simte intr-adevar ceva sau e doar o iluzie de-a mea, va rog.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste-i, spune-i ca-ti place de ea si vrei sa fie prietena ta, pentru ca asta asteapta afat aia!
Si inca ceva, daca vrei sa iesi cu fata aia, lasa-ti pietenul acasa, ca toata lumea se simte stingherita cand mergi cu coada dupa tine, a 3-a persoana nu-i potrivita niciodata in asemenea realtii, ori va intalniti ca cupluri, ca grup sau nu va intalniti deloc, ca nu-i placut pentru nici unul din voi, sa mai vina cu o persoana la intalnire.
Da-i iei intalnire, fa primul pas, nu astepta sa ti-o ia altul inainte, ca fata se plictiseste asteptand s in orice zi poate aprea concurenta, un alt baiat care-i zambeste frumos si daca-i mai limbut ca tine, ti-a luat-o!

| Baschetbalistu_Andrei_1996 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc, problema este ca i-am spus toata asta, mi-a transmis ca nu ma place ca iubit. Voi mai incerca pe data viitoare, sa vad cum se comporta cu mine dupa o luna in care nu ne-am mai petrecut o zi intreaga.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Baschetbalistu_Andrei_1996):

Atunci, scuza-te in fata ei si retrage-te!
Arata-i ca nu trebuie sa-ti mai petreci timp cu ea, sau sa-i iesi in cale, arata-i ca esti suparat... comporta-te ca un cavaler, nu o mai cauta, iar cand o intalnesti, salut-o usor din cap si treci mai departe, fara sa stai de vorba cu ea!
Las-o sa vada ca esti cavaler, ca esti domn, ca a pierdut un baiat de calitate... las-o sa ofteze dupa tine si sa realizeze ca a dat cu piciorul la cineva care nu merita asta.
In viata, trebuei sa stii ca treci si peste refuzuri cu mandrie!
Alta!
Fa-te liber pentru alta, care te vrea asa cum esti!
Asta evidnet cauta un altfel de iubit, dar vrea sa se joace si cu tine. Ori tu, trebuie sa-i arati ca nu esti maimutoiul ei, ori te vrea cu totul, ori deloc.

| Baschetbalistu_Andrei_1996 explică (pentru Violleta2022):

Esti fantastica! Multumesc pentru a doua oara. Asa voi proceda. Sa vedem ce iese, deoarece uite un exemplu, '' m-am vazut o data cu ea si n-am bagat-o deloc inseama, doar am pupat-o destul de lent, in rest am vorbit cu prietena ei, dupa care m-am retras fara s-o privesc, iar ea a rams intepanita privindu-ma'' pentru ca nu o bagasem in seama. Deci? Ce ar insemna?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Baschetbalistu_Andrei_1996):

Inseamna ca se joaca cu tine!
Te vrea de maimutoi, dupa cums puneam, nu de iubit.
Probabil ca viseaza la vreun iubit cu masina si bani... dar ii place sa se joace si cu tine.
Daca ii arati ca esti serios si nu esti interesat in a fii maimutoiul ei, atunci se va simtii ofticata si va incerca sa-ti intre in voie.
NU uita sa fii politicos, dar in limitele minime, adica un salut de forma, nimic special, fara zambet eventual... ca sa o faci sa sufere, sa vada ca nu ai pus botul la jocul ei.
Daca te intreaba ce-i cu tine, ii spui pe un ton serios ca, odata ce ai fost refuzat ai inteles ca nu-i esti pe plac si ca nu poti sa-i fii jucarie daca ea nu te vrea ca iubit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Baschetbalistu_Andrei_1996):

Stiu... sunt mama de baiat si fata si deh, am trecut prin astea si cu ei happy

| Baschetbalistu_Andrei_1996 explică (pentru Violleta2022):

Dar, ma gandesc, intr-adevar nu ma place sau nu vrea sa recunoaste ca ma place? Prietenului meu i-a transmis ca nu ma place, chiar si mie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Baschetbalistu_Andrei_1996):

Atunci, nu mai pierde timpul cu ea!
Nu trebuie s ate injosesti in fata nimanui, cu atat mai mult cat raspunsul ei a fost clar, ca nu te place.
Alta!
Fa-te liber, si iesi la agatat!
Nu uita sa zambesti fetelor si daca iti zambetsi ianpoi, s ale intrebi ce mai fac.
Fii politicos si bland, feteleor le plac baietii politicosi. Ofera-le o floare...chiar daca este rupta de pe marginea drumului, este un gest dragut...

9 răspunsuri:
| alexionut24 a răspuns:

Daca spui ca nu sti sa abordezi o tipa...pai nici nu este nevoie laughing, dai mesaje cu subinteles, mai "despe noi 2 ", incearca sa vorbiti cam in fiecare zi dar nu numai lucruri banale ( am mancat, am fost la munca). Intreab'o daca este bine, daca se simte bine, cum ii merge chestii din astea sa ii arati ca iti pasa, petreceti timp impreuna unde prefera ea, incearca usor sa vezi ce model de baiat prefera, fi mai direct si sigur pe tine. Tu esti baiatul deci tu actionezi si poti si prin alte metode cum ti am si zis, mesajele, fii smart. Acum sti cum e, 1000 de oameni 1000 de pareri happy asta as face eu.

| Baschetbalistu_Andrei_1996 explică (pentru alexionut24):

Problema e ca nu prea i-a placut la inceput cand am bagat-o in seama in fiecare zi..., oricum voi incerca. Dar dupa comportamentul pe care l-am descris e posibil sa ma placa? Chiar daca nu recunoaste asta nimanui?