| Alecs_2170 a întrebat:

Ma frate ce sa fac daca prietena mea m. a parasit? zice ca nu e pregatita pentru o relatie de lunga durata.

nu am mai cautat. o de o zi, dar nici ea.straight face

o iubesc mult si nu as vrea sa o pierd. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| butterfly energy a răspuns:

Ar trebuii sa discuti cu ea serios. scoate-o in oras, undeva, si vorbiti deschis despre temerile voastre, dar mai ales ale ei in privinta relatiei de luuunga durata de care ea se teme. Afla care sunt motivele si asigur'o ca nu are de ce sa fie ingrijorata pentru ca o iubesti mult si nu ai face-o sa sufere vreodata!
happy
take care

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Astea-s scuze.Nu vreo o relatie serioasa dar ce vrea fata, sa zboare din floare in floare? Ori esti tu prea sufocant si a ales sa dea bir cu fugitii ori i s-a urat cu binele

| raisa1993maria a răspuns:

Cati ani aveti? daca aveti in jur de 12-14 ani cred si eu ca nu e pregatita pentru o relatie de lunga durata. oricum vorbeste cu ea si explica-i ca esti in stare sa o faci sa se simta o fata iubita, respectata. macar sa incerce, daca nu vrea sub nici o forma las-o balta, dragoste cu sila nu exista!

| raisa1993maria a răspuns:

E aiurea atunci. lasa-mi id tau sa vorbim pe mess mai multehappy eu am tot 17 ani si sunt cu iubitul meu de 3 ani si o luna, poate te ajut cu ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Alecs_2170 explică:

Avem am2 17 ani

| Alecs_2170 explică:

Si ce as putea face?sad

| Alecs_2170 explică:

E cam usor sa dai comentariistraight face

in fine multumesc tuturor am sa o las in pace oricum ca nu stau cu cineva care nu ma vrea

| alexoprondrina a răspuns:

Si eu trec prin acelasi lucru. mi-am deschis inima in fata unui baiat si el m-a facut sa cred in el, apoi ne-am despartit (eu de el, e adv, dar mi-a dat motive).
Eu inca il mai astept si imi doresc sa sune si sa-mi spuna ca mai tine la mine.
Dar ca sa-l uit am incercat sa ies cu altii.
Merge, pana ajungi acasa si te vezi singur/a...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci prietene, aici il citez pe badea sper ca veti intelege de ce fac asta. Bun daca te-a parasit e una dar cum reactionezi e cel mai important, fi atent si ia notite. Ea zice ca te paraseste si nu stiu ce vrajeala(discurs din ala plictisitor)tu ii zici:Esti sigura? Ea:Cum pai eu te parasesc. TU:ASA si bine PA! Ea:pai cum bine pa? TUtongueA! deci crede-ma ca in momentu cand ii zici asta ii tai macaroana frate, tu chiar daca simti ca nu mai poti respira ca iti vine sa te arunci de pe bloc...(ma rog poti fi si atat de tampit sa faci asta)nu ii arata acest lucru incearca sa fi dur nu o lasa sa vada ca nu mai poti de doru ei. Ia calmante nu o suni nu o cauti nu ii trimiti buchete cu flori NU! pentru ca vezi tu prietene, daca faci gesturi din alea cu lacrimi cu ca te arunci ea o sa zica:bine n-ai tupeu. Ii spui frumos calm nu tipi la ea nu dai in ea ci doar asta ii zici:esti sigura ca asta vrei? ea normal ca o sa fiarba cand zici asta ca se astepta sa ii zici ca nu poti trai fara ea ca e oxigenu tau si alte porcarii din astea.Sau poti faci in urmatorul fel daca nu ai curajul sa ii vorbesti asa, porti o discutie rationala cu ea calm frumos... ma rog te abtii de la urlete crime sau alte chestii de genu, O intrebitongueapusa esti nervoasa, stresata ce-i cu tine? apoi ii explici ca ea a luat o decizie grabita si de fapt relatia voastra e foarte misto si ar fi pacat sa spuna pa unei relatii atat de misto.PS DACA NICI ASTA NU MERGE PRIETENE LAS-O CA MAI SUNT MILIARDE DE TIPE DE CARE TE VEI INDRAGOSTI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu renuntani nicio data mergeti in spanele iei

| Me_2404 a răspuns:

Ar trebui sa ii respecti dorinta, deoarece baieti de obicei rup inimile fetelor, dar trebuie sa ii arati ca nu esti un tip rauwinking