| Lorinde a întrebat:

Am o problema cu prietena, a cerut o pauza de 2 zile ca sa vadă ce simte, avem o relație la distanta momentan pentru ca a plecat pentru o luna in Ungaria, dar cand e acasa ne vedem săptămânal, dar a fost foarte stresata si am pus si eu paie pe foc pentru ca am fost foarte gelos, merita sa o caut in aceste 2 zile sa vorbesc cu ea? O iubesc mult si nu vreau sa o pierd, ieri a luat decizia pentru o pauza, și-a schimbat si parola de la facebook pe durata acestei pauze, vrea sa vadă ce simte, zice ca le are toate sucite in cap si nu știe ce sa facă, ce credeți ca ar trebui sa fac? Si cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Sa nu mai fii posesiv si gelos.Nu o detii si nu ai dreptul sa-i spui cu cine sa umble. Daca iti faci bine treaba nu te va insela niciodata. Daca o face, problema a fost ca nu esti indeajuns de bun.

Nu vorbi cu ea in aceste 2 zile si daca va fi indeajuns de proasta sa revina la tine dupa, arata`i ca te`ai schimbat, sau o vei pierde de tot.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa astepti sa vezi ce vrea ea. Gelozia strica rapid o relatie. Daca si-a schimbat si parola e posibil ca pauza sa fie pe termen nelimitat.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate si-a gasit pe altul care rupe patul cu ea, este NORMAL este la varsta strabaterii cearsafurilor, si tu la fel relatia este gata timpul este pretios, trece in devafoarea noastra la fel si timpul sexului e momentul sa te retragi elegant si sa strabati cearsafuri

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tu ca iubit NU ai dreptul NICI sa indraznesti sa respiri langa intimitatea ei deci stai deoparte de contul ei fb

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, respecta-i rugamintea si rabda 2 zile cum ti s-a cerut.
Da dovada de cavalerism si bun simt!
Daca o cauti s-ar putea sa o enervezi si poti sa-ti iei adio de la ea!

Pot sa te mai intreb, ce treaba ai tu parola ei de FB? De cand parola ei de FB este importanta pentru tine?
Vrei sa detii controlul total?
Nu uita: fata asta nu este un obiect, nu este propietatea ta si este bine sa te controlezi, ca nici o fata/femeie nu va accepta vreodata un asemenea control.

| OMFGConrad a răspuns:

Pauză = sufocare din partea ta.

| FanulMeu a răspuns:

Ar fi bine sa ii acorzi spatiul cerut, cerei sa va intalnti cand vine din Ungaria sa vorbiti despre asta, s-ar putea sa vrea sa va despartiti, de obicei cand o fata cere o "pauza " inseamna ca s-a intamplat ceva sau a intervenit inca un baiat in relatia vostra.
Nu spun ca asta e si cazul tau dar in mare parte din cauza asta se intampla!

| Lorinde explică:

Înțeleg, dar ce pot face sa nu o pierd?