| AnnAnne a întrebat:

Ma indragostesc de diverse persoane complet aiurea, dar nu imi place de ele, nu le iubesc, ci doar iubesc sa iubesc(sentimentul)Sunt singura?laughing

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Singura nu esti,doar ai nevoie de afectiune si experimentezi!
Mare grija sa nu ranesti,nici pe tine,nici pe ceilalti.
E un mare pas inainte faptul ca ai realizat singura lucrul asta,incet,incet vei deveni mult mai constienta de ce iti place sau te "indragostesti" de unul sau altul si,vei vedea ca,intr-o zi,n-o sa-ti mai treaca.
Asa, pur si simplu!
Drumul spre maturitate e ciudat rau, si tu tocmai ai pasit pe el!
Mult noroc!

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Asta din cauza ca pui suflet in orice faci! Cunosc sentimentul, e ceva normal si cei care te au in preajma ar trebuisa te aprecieze pentru felul tau de a fi! Multa bafta si ai grija sa nu fii ranita de cei care nu merita aceste sentimente da?

| Alysée a răspuns:

Nu! si eu sunt la fel,ma indragostesc de cine nici nu-mi vine sa cred, oricum eu vad asta ca pe un avantaj ca nu poate sa te raneasca atat de tare din cauza ca nu il iubesti iar tu te simti mai in larg cu el, iar atunci cand vei simti mai mult de atat vei sti ca el e alesul.este ca si cum tiar place o fata ca prietena la fel e si cu ei dar pe ei crezi ca ii iubesti din cauza ca sunt baieti. oricum e mai bine asa judeci la rece lucrurile.

| thegatekeeper a răspuns:

Si mie mi se intampla asta pana acum vreun an, cam asa. Ma apuca o obsesie pentru o persoana, nu e iubire, e doar o obsesie de-a mea pe care o alimentez incontinuu timp de cateva zile/saptamani, apoi imi trece, la fel de brusc cum a aparut. Aveam o perioada in care mi se intampla asta o data la cateva saptamani, cu multe persoane. Trebuie doar sa astepti sa iti treaca si cred ca obiceiul asta o sa dispara in timp, ca si in cazul meu happy.

| KatnissEverdeen a răspuns:

Stiu la ce te referi.te inteleg perfect.si eu am exact aceeasi problema ( apropo numele meu e Anna-interesantă coincidență )dar cred ca nu ai gasit persoana potrivita pana acum si de aceea,, testezi,, acest minunat sentiment,, pe soareci de laborator,, laughing

| IanSomerhalder a răspuns:

Nu,nu esti singurawinking