| Lol_1641 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac, de vreo luna am cunoscut o fata, a venit intr-o zi la soramea si eram si eu acasa de cand am vazut-o prima data m-am indragostit de ea, nu am mai patit asa ceva in viata mea chiar nu obisnuiesc sa ma indragostesc dar fata asta mi-a luat inima dar din pacate are prieten si sentimentul asta ca nu pot fi cu ea ma omoara, ma gandesc in fiecare zi la ea, i-am cerut id-ul si am vorbit cu ea i-am spus cat de mult imi place de ea, nu stiu ma gandesc ca am facut greseala sa i spun ca o iubesc stiu ca la unele fete nu la place sa la spui asta asa din prima, dar chiar asta simt, o iubesc.

Daca ati putea sa ma ajutati cu niste sfaturi, nu mai stiu ce sa fac! crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o iubesti, simti o atractie puternica pentru ea. Stii, dragoste cu forta nu se poate. Ai prefera sa inceapa o relatie cu tine dar sa se gandeasca la fostul? Nu are rost sa te avanti intr-o relatie cu cineva daca stii ca nu-ti impartaseste sentimentele.
Te-ai cam umilit in fata marturisindu-i din prima acest lucru(mai ales ca nu va cunosteati foarte bine). Acum, are un punct in plus si sunt sigura ca-l va folosi. Renunta! Vorbeste cu ea prieteneste, abordand diferite subiecte(muzica, filme) si asa va cunoasteti si poate iti impartaseste si ea sentimentelehee hee.

2 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Treaba e rezolvata pe jumate. Tu o placi.Mai ramane ca ea sa afle acest lucru si.

| lucafarcas96 a răspuns:

Sint multe fete care daca se simt admirate le place sa te faca sa suferi, incearca sa devii un prieten oarecare cu ea prin intermediul surori tale asa reusesti sa o cunosti mai bine fa-i complimente fara sa vada ca esti indragostit, incearca sa gasesti ceea ce ai place mai mult si poate cu timpul cine stie?