| meinteil a întrebat:

Ma intreb de foarte mult timp de o anumita chestie.
Chiar exista iubire si dragoste sau este totul pur hormonal?
Eu unul inainte sincer credeam in iubire si in marea dragoste bla bla bla dar daca stam sa ne gandim bine totul este ceva hormonal mai ales ca majoritatea cuplurilor ajung mai repede la divort decat la nasterea unui copil.
Parerea mea, a voastra care e?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da fratelor asa este, iubirea este doar praf in ochi, totul se reduce la sex iubirrea nu tine de foame si nici erectia

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si viata poti sa zici ca este la fel nu? Totul functioneaza pe baza de sange, creier... conceptii. Si totusi, exista viata?

Ca raspuns, da, exista iubire. Si este foarte frumoasa ^_^

| alexalx1234 a răspuns:

Ceva hormonal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista iubire și dragoste. Plutesc în aer dacă ești atent in fiecare moment și cu orice persoana intri in contact.
dar nu e ca în filmele Disney și romantice, cum credeai tu prima data. mult mai reala și mai puțin SF.

Înainte să o primești. Trebuie sa știi și cum sa o oferi înainte.

Cuplurile se despart, pentru că asta e viața, lucrurile se întâmplă, nu pentru că nu a existat iubire, sunt o grămadă de variabile care intra în joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva in totalitate hormonal!

| Dana2103 a răspuns:

Da,totul tine de hormoni si de chimia creierului

| George377 a răspuns:

Dacă nu te înțelegi cu nebună o dai drak de iubire daca te înțelegi cred ca exista bine eu am crezut si cand nu ma înțelegeam cu celelalte dar cu actuala chiar cred in iubire