| mirela07ioana a întrebat:

Ma numesc Mirela si am 20 de ani si inca sunt virgina. Am mai avut relatii cu baieti, dar nu serioase. De 3 ani am descoperit ca imi plac si fetele (si de atunci am o relatie cu o fata) dar in tot acest timp am avut relatii si cu baieti. Singurele mele momente de dragoste, ca nu pot numi sex s-au intamplat cu prietena. Mi e frica sa ma culc cu un baiat de teama ca intr-o zi el ma va parasi. Cand ma culc cu prietena mea am siguranta ca ea nu ma va dezamagi si nu va pleca de langa mine. Dar sunt constienta ca nu o sa pot fi cu ea toata viata. Ce pot sa fac sa imi infrunt teama.

Oricat as vrea sa neg tot fetele imi plac. daca mai e cineva in aceeasi situatie sa ii placa fetele sa imi lase mesaj.

O zi frumoasa!

6 răspunsuri:
| ArianaDwen a răspuns:

Accepta-te asa cum esti.

| mihai69 a răspuns:

Uite, aici ne-asemănăm! și mie îmi plac fetele! happy
Dar... am avut „aventuri" și cu băieți. Așadar, sunt bisexual și nu mi-e rușine cu asta. Din fericire (pentru mine), prefer fetele și nu mă văd într-o relație romantică altfel decât așa (adică nu cu un tip).
La tine e deja evidentă tendința homoerotică, iar teama de contact fizic cu un băiat nu e de natură să îmbunătățească lucrurile.
Pe de altă parte, dacă stați într-un oraș mare, nu e imposibil să rămâneți împreună, cel puțin o bucată bună de vreme. Poate o să ai cu ea măcar curaj să o lași să te defloreze (că virgină nu aș mai spune că ești, de vreme ce ați avut relații sexuale). Pe urmă, poate o să ai mai mult curaj față de băieți, dar... oare ea va accepta? Nu te temi să n-o rănești, înșelând-o? Tu ai accepta ca ea să aibă o relație cu un băiat?
Pfff... e mult de vorbit...

| LoveSleep a răspuns:

Ești bisexuală, felicitări!

| Alcyon a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti pui ordine in ganduri.
"Mi e frica sa ma culc cu un baiat de teama ca intr-o zi el ma va parasi." Cred ca aceasta teama a ta ascunde nesiguranta si lipsa de incredere in propriile puteri. Tu incerci sa te refugiezi de viata reala, in bratele unor fete. Asa e, relatiile uneori se incheie. O femeie matura e in stare sa accepte acest lucru si sa mearga mai departe. Incearca sa iesi din cochilie. Viata trebuie traita asa cum e, cu bune si cu rele. Daca te ascunzi, n-ai cum sa te maturizezi si sa devii puternica.

| Dendoris a răspuns:

Pot sa intru si eu in combinatia voastra? Threesome? big grin

| mimimona07 a răspuns:

Si eu sunt in aceeias situatie sadsad