| alex4229 a întrebat:

Mă pot masturba daca am varicocel la testiculul stâng? (16 ani)

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit daca nu te/ai masturba deloc.aduce multa vinovăție si devine o dependența de care poși scăpa greu.

| sierra1 a răspuns:

Păi, spune-ne tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Am suferit si eu de aceasta afectiune si m-am operat destul de tarziu

Din cate stiu exista o solutie noua minim invaziva care costa mai mult, dar care are efecte de pana la 98%

Eu uneroi nu ma puteam masturba din cauza ca ma afecta psihologic, ma lua anxietatea, in rest poti daca reusesti sa ramai calm

Mult succes si sanatate!

| bogdanel333 a răspuns:

Si eu am și nu m-a afectat cu nimic, sa porți lenjerie intima lejeră și mai ales sa te ferești sa fii lovit, operația poate aduce complicatii