| TheManero a întrebat:

Ma puteti ajuta? Mie imi place de o fata foarte frumoasa dar chestia este ca e mai mare cu 1 an de cat mine si nu prea stiu daca si ea ma place ce imi puteti spune?

Răspuns Câştigător
| hitman01 a răspuns:

Salut sa stii ca varsta nu este o problema daac era cu 4-5 ani atunci da dar as a nu este normal nu trebuie sa te panichezi ca simti acei fluturasii in stomac sunt absolut normali insa tu in acest moment trebuei sa gasesti puncte comune intre tine si ea ac sa iti dai seama daca este genul tau dupa aceea este de ajuns sa te uiti din cand in cand in ochii ei atunci cand vb cu ea daca si ia te place intr-adevar o sa vezi o anumita sclipire in ochie ei sau incearca sa o ti usor de mana dar sa nu o starngi doar sa ti palma ta lanag a ei si sa ii atingi putin palma daca ea te place intr-adevar atunci si ea se va apropia de palma ta pana intr-un sfarsit veti avea aplmele lipite nu stiu cum sa-ti explic acestea sunt lucruri la care oaenii reactioneaza diferit cel mai bine insa daca nu esti rusinos este sa faci cea ce simti tu sau sa te duci la ea si sa -i spui adevarul nu te gandi ca daca ea nu va vrea sa fie cu tine este un esec macar ai avut curajul sa ii spui ce simti poate va aprecia acest lucru

5 răspunsuri:
| seby8873 a răspuns:

Da poti fi ajutat
In primul rand ai putea sa vorbesti cu prieteni de ai ei sa iti spuna ce ii place sa faca in timpul liber, care e mancarea preferata, orice vrei tu dar sa te axezi pe chestia asta si o poti surprinde foarte usor de aici inainte sau ai putea la fel de bine sa vorbesti cu ea pe net...nu prea inteleg lucru asta dar lumea zice ca e mai usor iar dupa ce aflii cate ceva despre ea poti foarte bine sa o faci sa vina ea la tine. Lucru cel mai imortant e sa nu pierzi vremea, daca vrei sa vorbesti cu ea doar du-te pentru ca daca stai si te gandesti la ce sanse ai sa te placa si vrajeli din alea nu o sa vorbesti ea in veci pururi. Gandeste-te asa ca daca ea nu se uita la tine sau nu iti vorbeste e din cauza ca ii place de tine si e timida nu ca nu te place. Daca nu faci lucru asta in max 7 zile......pai hai doar sa zicem ca (there's planty of fish in the lake) si ii poti face tai-tai

| heyromania a răspuns:

Am trecut prin astea si eu Crede-ma n-ai sanse... fite pe capu lor cand te vad mai mic ca ele, sa nu-ti faci iluzii, am prieten si chestii de genul stiu ca o sa incerci mai departe si nu o sa bagi in seama raspunsul meu dar asa e.Cu timpul nu o sa-ti mai placa de ea, dar atunci cand o placeam eu pe fata as fi dat orice pentru ea si apropo nu te prosti o sa profite de tine... am vrut sa o scot in oras, la cinema chestii de genu si a crezut ca-i merge ( si sa stii ca i-a mers pana la un moment dat) dar nu i-a mai mers chestiile cu da-mi un leu ca mi-am uitat banii acasa, doar stii ca m-ai iubit. Sper ca te-am ajutat desi o sa zici " Cine stii ce fata o fi placut si asta" dar crede-ma asa sunt toate mai mari ca tine cu un an

| scriitoareanonima a răspuns (pentru heyromania):

Nu e adevarat. te rog sa ma ierti, dar gresesti. ai generalizat. eu am multe prietene care niciodata nu s-au uitat la varsta sau inaltime cand si-au ales partenerul si au fost foarte fericite. ceea ce conteaza sunt sentimentele lor.

| neutrino a răspuns:

Iti spun ca bati campii. Ce ai fi vrut, sa-ti spunem noi daca fata te place? Trebuie sa intelegi ca o fata se cucereste, nu se intreaba!

| Mooorena a răspuns:

Noi nu cred ca te putem ajuta thinking, intreab-o pe ea daca se simte atrasa de tine, daca nu, asta e. Mergi mai departe, fete sunt cate vrei!