| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt atat de singura! Deja a trecut o zi de cand a plecat.Am locuit impreuna si acum s-a mutat cu ai lui(din cauza certurilor dintre noi). Mereu trebuia sa apara ceva ba parintii lui, ba parintii mei. El e foarte mamos si mama lui l-a convins sa nu mai vina aici, si-a lasat si locul de munca si a plecat la ai lui(orase diferite). Mi-a zis sa ma mut eu la ai lui dar eu am stat acolo si nu mai vreau, parintii lui mereu ne deranjau si cu toate astea eu am tacut si am stat.Ne-am mutat la ai mei pentru ca aici am gasit de munca.Ma simt confuza.Il iubesc atat de mult incat in fiecare seara plang ore intregi pana sa adorm, nu pot sa realizez ca nu mai e langa mine. El de ce nu a suportat cum am facut eu? Nici mie nu imi placea sa stau la parintii lui si niciodata nu le-am zis nimic.Ma simt atat de aiurea:eu am fost proasta, am suportat, el nu a fost in stare sa suporte pentru iubirea noastra.De Paste vrea sa vina la mine dar eu i-am zis ca nu mai vreau o relatie la distanta si ar fi mai bine sa ne despartim.
Sfaturi, va rog!

4 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cand ai de-a face cu baiatu mamei, nici sa nu-ti treaca prin gand k u o sa castigi! nu ai cum! mama detine controlul mintii lui! daca mama zice ceva, e lege! nu a putut sa stea departe de el, el a plecat acasa! a trecut peste iubire si fundite si toate sentimentele fata de tine, si a plecat! da-i pace! viata buna cu el n-o sa ai din cauza ei! ridica-te si mergi mai departe k nu are rost sa te chinui cu un astfel de om!

| BeAmazing a răspuns:

Salut! Uite parerea mea: de Pasti il lasi sa vina la tine, sa petreceti impreuna Pastele si cand crezi tu ca e momentul mergi cu el intr-o camera si vorbiti, atunci ii poti spune tot ce ai pe suflet (de parinti lui, de iubirea voastra, tot ) atunci vei vedea cata iubire iti poarta! Si din aceasta discutie tu trebuie sa iti dai seama daca il mai vrei langa tine sau va despartiti! Mult Succes! Paste Fericit!

| robinasahood a răspuns:

Cand ai o relatiie cu cineva nu merge sa stati in casa cu parintii. Nu am vazut niciodata un cuplu care sta cu parintii sa se inteleaga bine cu acestia(asta nu inseamna ca nu exista). Cred ca el tinea prea mult la ai lui sau nu vedea in tine persoana potrivita cu care sa se mute, sau nu are varsta potrivita ca sa faca acest pas. Cati ani ai tu si cati ani are el? Ca sa treci peste incearca sa iesi cu prieteni tai si sa incerci sa nu te mai gandesti la el si sa faci lucruri care iti plac.

| Colorfulx a răspuns:

Relatile la distanta nu prea merg, pentru ca, pe zi ce trece simti cum il iubesti tot mai mult si in acelasi timp suferi deoarece nu este langa tine.Cred ca ar trebui sa va despartit pentru ca daca te-ar fi iubit nu s-ar fi lasat controlat de mama lui si i-ar fi spus: uita draga, eu vreau sa stau cu femeie pe care o iubesc si etc etclaughing. Anyway, nu e singurul baiat de pe planeta, chiar daca crezi ca e happy Sper ca te-am ajutat big hug